Kaitrią birželio 28-osios pavakarę Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“ kvietė visus į Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Rūdiškių filialą, kuriame prasidėjo projekto „Kožnas paukštis savu šnektu gieda“ veikla gyventojams ir svečiams su fotografu, gamtininku, „Čepulio fotoklajonių“ bei „Gamtininko užrašų“ korifėjumi Mariumi Čepuliu.
M. Čepulį ir visus susirinkusius pasveikino Trakų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Asta Lipkevičienė, kuri linkėjo pajausti gamtą, ja džiaugtis ir ją puoselėti. Ypač vaikus skatino atsigręžti į gamtą ir pastebėti, kaip skleidžiasi gėlės, kokie paukščiai čiulba aplinkui, kas dūzgia soduose.
Gamtininkas pakvietė visus susipažinti su paukščiais, kokie jų išskirtinumai, koks paukštis turi daugiausia spalvų, kokie paukščiai ilgiausiai skraido nenutūpę, kas suplasnoja daugiausiai kartų per sekundę, kokio paukščio sparnai patys ilgiausi, ką jie minta, kur peri.
Ar žinojote, kad gegutė gali padėti savo kiaušinėlį į kiauliukės lizdą, o toji turės ją maitinti? Pasižiūrėkite, kokio dydžio kiauliukė, o kokio gegutė, suprasite, apie ką kalbame.
Po įvadinės paskaitos visi patraukė į pievas klausytis paukščių, rinkti vabalėlių ir paklausyti Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Griciukas“ atliekamų dainų apie medžius, Dzūkijos regione perinčius paukščius, šventus vabalėlius.
Emocijų puokštė vis dar pinasi! Dėkojame gamtininkui Mariui Čepuliui už puikią paskaitą ir žygį „Pažinsi giesmę – pažinsi mane“, projekto „Kožnas paukštis savu šnektu gieda“ rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai, Trakų rajono savivaldybei, partneriams – Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Rūdiškių filialui ir jo darbuotojoms, amatų mokyklai „Sodžiaus meistrai“, MB „Vilniaus dailidės“, informaciniam partneriui, laikraščiui „Trakų žemė“, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Griciukas“ vaikų tėveliams ir visiems neabejingiems kultūrai.
Projekto vadovė Augustė Gaidytė-Palaitienė,
Rūdiškių kultūros centras