Įveikime kartu: pagalba šeimoms, išgyvenančioms skyrybas
Lietuva patenka į trejetuką šalių pagal ištuokų dažnumą Europos Sąjungoje. Statistikos duomenimis kiekvienais metais užregistruojama daugiau kaip 7 000 ištuokų. Dažnai skyrybas lydi ir aukšto lygio konfliktinės situacijos, kurios daro žalą ne tik vaikams, bet ir patiems asmenims. Ilgalaikis pagalbos teikimas gali sumažinti neigiamą poveikį šeimoms, kurios gyvena skyriumi bei turi nepilnamečių vaikų.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2024 m. birželio 1 d.–2025 m. gruodžio 31 d.
Projekto tikslinė grupė: šeimos, išgyvenančios skyrybas (besiskiriančios ir išsiskyrusios).
Projekto įgyvendinimo vieta: Širvintų rajono, Šalčininkų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybės.
Teikiama pagalba / įgyvendinamos veiklos:
Draugiška ir emociškai saugi aplinka vaikui – vaikui draugiška ir emociškai saugi erdvė, skirta vaiko ir kartu negyvenančio vieno iš tėvų susitikimams, saugiam vaiko perdavimui. Vaikui draugiškoje ir emociškai saugioje erdvėje vaikai gali piešti, lipdyti, rinkti konstruktorius, kurie ne tik bendraujant su tėvais skatina ryšio palaikymą ir komandišką darbą, bet ir lavina vaikų motoriką, vaizduotę, koncentraciją, skatina kūrybiškumą.
Vaiko tėvų konsultavimas dėl jų santuokos nutraukimo poveikio vaikui – individualios psichologinės konsultacijos, skirtos didinti tėvų sąmoningumui apie skyrybų ir jų konfliktų poveikį vaikui, ugdyti įgūdžius ir atsakomybės apie vaiko poreikių, jausmų emocijų atliepimą ir saugumo užtikrinimą. Siekiant, kad santuokos nutraukimo metu ir (ar) nutraukus santuoką abu tėvai prisiimtų lygiavertes teises ir pareigas vaiko atžvilgiu, abiejų tėvų įsitraukimą į tolesnį vaiko gyvenimą, ugdymą ir vaiko poreikių užtikrinimą (jei kompetentingos institucijos nenumačiusios kitaip), bus teikiamas konsultavimas santuoką nutraukiantiems ir (ar) nutraukusiems tėvams dėl bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo, lygiaverčio rūpinimosi vaiku.
Derybos (bendradarbiaujamosios skyrybos) – bendradarbiavimo skyrybų metodas – tai metodas, taikomas sprendžiant ginčus dėl santuokos nutraukimo bendradarbiaujant, kuriame dažniausiai dalyvauja santuoką nutraukianti ir (ar) nutraukusi pora ir tarpininkas, esant poreikiui įsitraukia kitų specialistų komanda: socialinis darbuotojas, psichologas ir (ar) teisininkas.
Konfliktų sprendimo dirbtuvės. Tikslas – ugdyti įgūdžius sprendžiant konfliktus taikiai arba patekus į aklavietę ir nepavykus išspręsti konflikto, įgyti įgūdžių, kaip iš susidariusios padėties išsilaisvinti. Organizuojamos 8 ak. val. dirbtuvės.
Psichologinė pagalba vaikams – siekiant mažinti vaikų patiriamus neigiamus išgyvenimus, vykdant psichologinio smurto prevenciją ir intervenciją, padedant vaikams atpažinti, įvardinti ir atliepti jų jausmus, vedamos individualios psichologo konsultacijos vaikams.
Dailės terapija. Dailės terapijos metu vaikai ir skyriumi gyvenantis vienas iš tėvų galės bendrauti neutralioje aplinkoje, tapyti, lipdyti bendrus meninius kūrinius taip stiprinant ryšius ir mažinant atsiradusius barjerus.
Paslaugos teikiamos darbo dienomis 8.00–20.00 val., šeštadieniais (pagal išankstinį susitarimą) 12.00–16.00 val.
Kontaktai pasiteirauti ir (ar) registracijai:
Dingusių žmonių šeimų paramos centras, Augusta Kierienė, el. p. centras1@missing.lt, tel. +370 679 39 098.