Iš viso rezultatų:

Renginiai

Data, laikas, trukmė 

Vieta 

Renginio pavadinimas 

Trumpas pristatymas, aprašymas 

Atsakingas asmuo/ įstaiga, kontaktai 

Sausio 21 d.  

Trakai  

Kalėdinių giesmių koncertas "Kelias į Betliejų" 

Koncerto metu Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje skamba gražiausios lenkų kalėdinės giesmės.  

Lietuvos Lenkų sąjungos, Trakų rajono skyrius  

Alina Kowalewskaja 

868793719 

Vasario 16 d. 

Trakai 

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas ir Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijų įteikimas 

Trakų rajono savivaldybė įsteigė labiausiai kraštui nusipelniusiems žmonėms specialų apdovanojimą, kurį simbolizuoja trijų laipsnių Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijos, tradiciškai įteikiamos Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 

Trakų kultūros rūmai  

Edvard Keizik  

8 652 64608 

Vasario 19 d. 

Trakai 

Užgavėnės 

Tradicinė kasmetinė šventė, skirta ne tik žiemai išvaryti ir kuo greičiau pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išvaryti. Šventės metu susirinkusiųjų laukia prekybos kiemeliai, šventinė eisena, sportinės varžytuvės, įvairūs pasirodymai ir Morės deginimas.  

Trakų kultūros rūmai 

Edvard Keizik  

8 652 64608 

Kovo 10 d. 

Rūdiškės 

Rūdiškių mėgėjų meno kolektyvų festivalis „Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa..." 

Kasmetinis, jaunimo bei suaugusių meno kolektyvus buriantis, miesto įstaigas jungiantis, tradicinis festivalis Lietuvai ir apie Lietuvą.   

Rūdiškių kultūros centras Marija Jankovskaja  info@rudiskiukc.lt 

Kovo 11 d. 

Trakai 

Šventinis koncertas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga „Šokio ratilai“ 

Liaudiškų šokių koncertas, skirtas Dzūkijos metams. Dalyvauja liaudiškų šokių kolektyvai iš Dzūkijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Aukštaitijos. 

Trakų kultūros rūmai  

Vida Bagdonienė 

ciutyta@gmail.com  

Kovo 27 d. 

Trakai 

Tarptautinė teatro diena Trakuose 

Tradiciškai Trakų kultūros rūmuose vyksta Trakų Karališkojo teatro pasirodymas. Tikslus spektaklis dar nėra numatytas. 

Trakų kultūros rūmai  

Robertas Čuta 

8 608 51857 

Gegužės 9 d. 

Trakai 

Europos dienos šventė 

Nuo 2011-ųjų organizuojama šventė, kuria siekiama paskatinti visuomenę domėtis ir susipažinti su svarbiausiomis ES naujienomis, aktualijomis bei kultūriniais įvykiais. Gegužės 9 dieną vyksta įvairūs renginiai: edukacijos, susitikimai, konkursai, muzikiniai pasirodymai, diskusijos, paskaitos. Trakų viešoji biblioteka kasmet organizuoja Europos dienos šventę ir sodina jau tradicija tapusį Europos medelį. 

Trakų viešoji biblioteka  

Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja Edita Loiba 

tel. 8 528 55461,  

el. p. e.loiba@trakubiblioteka.lt  

Gegužė 

Trakai 

XXXI Trakų žemės lenkų kultūros festivalis „Skambėk, lenkų daina!“ („Dźwięcz, Polska Pieśni!“)  

Lietuvos lenkų sąjungos Trakų rajono skyriaus organizuojamas tradicinis Trakų žemės lenkų kultūros festivalis kasmet kviečia puoselėti ir saugoti Lietuvos lenkų tautos autentiškas tradicijas bei kultūrinį – istorinį palikimą. Per Trakų rajono miestelius keliaujančios šventės metu dalyviai džiaugiasi ne tik šokiais ir dainomis, bet ir malda, parodomis, bendra eisena  ir kitais šventiškais dalykais. Tai pilnas giedros nuotaikos ir smagių tradicijų renginys. Per visą renginio gyvavimo laikotarpį šventė pasiekė tarptautinį lygį, todėl ji laukiama  ne tik Trakų krašto gyventojų, bet ir dalyvių, svečių iš įvairių šalių. 

Lietuvos Lenkų sąjungos, Trakų rajono skyrius  

Alina Kowalewskaja 

868793719 

Gegužė, Birželis, liepa, rugpjūtis 

Trakų rajonas 

Trio: Dailė + Muzika + Poezija 

Meno degustacijų ciklas, kurio metu pristatomi profesionalių lietuvių menininkų darbai, skamba džiazo, klasikinės, dainuojamosios poezijos kūriniai, skaitoma poezija. Renginiai vyksta įvairiose Trakų miesto ir rajono erdvėse. Projekto idėja – galimybė plėsti meninį akiratį, skatinti profesionalaus meno sklaidą bei prieinamumą įvairioms Trakų gyventojų grupėms, mažinant jų kultūrinę atskirtį. 

Trakų viešoji biblioteka  

vyr. bibliotekininkė Irena Jocienė tel. 8 528 55461, el. p. i.jociene@trakubiblioteka.lt  

Birželio 2 d.   

Trakai 

Tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“ 

Tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis organizuojamas nuo 2003-iųjų metų, kuriame greta daugelio premjerų ir įspūdingų kūrinių skamba specialiai festivaliui sukurtas ar skirtas lietuvių kompozitoriaus kūrinys. Festivalio idėja – puoselėti muzikavimą istorinėje erdvėje. 

Rudiškių meno mokykla  

Aringas Šumskas 861285262 althornas@gmail.com 

Birželio 2 d. 

Trakai 

Respublikinis jaunimo tautinių šokių festivalis „Žvaigždūnė“. 

Tradicinis renginys, Trakų kultūriniame gyvenime tapęs reikšmingu, laukiamu įvykiu, dalyvių bei žiūrovų traukos centru. Festivalyje dalyvauja žinomi Lietuvos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansambliai, šokių kolektyvai. 

Trakų meno mokykla 

Neringa Mišeikienė 

trakumenomokykla@gmail.com 

www.trakumenomokykla.lt 

Birželio 2–4 d. 

Trakai 

Trakų miesto šventė “Trakų vasara 2023“ 

Trakų miesto šventė organizuojama trakiečiams, miesto svečiams, užsienio turistams. Šventės programą tradiciškai sudaro kultūriniai, meniniai, sporto bei vaikams skirti renginiai įvairiuose miesto erdvėse. Miesto šventės metu vyksta Rotušės turgus, kuriame Trakų krašto amatininkai bei tautodailininkai pristato savo dirbinius. Šventė vainikuojama vakaro koncertu su kviestinėmis žvaigždėmis – žymiais Lietuvos pop,  jazz, rock ir kitų stilių atlikėjais. 

Trakų rajono savivaldybė 

Trakų seniūnija 

Trakų kultūros rūmai 

www.trakai-visit.lt 

Birželio 3 d. 

Trakai 

Tautinių mažumų festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“ 

Trakų kultūros rūmai jau šeštus metus organizuojamas tradicinis tautinių bendrijų festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“, kuriame dalyvauja didelis ir margas būrys tautų atstovų – lenkų, karaimų, ukrainiečių, vokiečių, totorių, rusų, romų, graikų, žydų, baltarusių ir žinoma lietuvių. 

Trakų kultūros rūmai  

Viktorija Šamatovičienė 

863563588 

witorija@gmail.com 

Birželio 23 d. 

Lentvaris 

Tradicinė Joninių šventė 

Lentvario kultūros rūmai, puoselėdami daugiakultūrį miesto identitetą ir saugodami etninės nematerialios kultūros paveldą, kasmet organizuoja tradicinę Joninių (Rasų) šventę Trakų rajone, šalia Lentvario (Graužio) ežero. Vidurvasarį pasitinka su sporto varžybomis, pramogomis šeimoms, kurias vakarėjant pakeičia senosios protėvių apeigos ir tradicijos, Lentvario mėgėjų meno kolektyvų rateliai ir dainos. Rasas vainikuoja kviestinės muzikos padangės žvaigždės koncertas, ugnies ir šokio šou.  

Lentvario kultūros rūmai 

Tel. +37065536775 

El. p. lentvariokultura@gmail.com 

Birželio 23–25 d. 

Aukštadvaris 

Grendavė 

Paluknys 

Joninių šventė 

Joninių šventė, tai tradicinis Aukštadvario, Grendavės ir Paluknio seniūnijų renginys. Jo tikslas – puoselėti Joninių (Rasos) šventės tradicijas, papročius. Šventės metu vyksta koncertas, kuriame dalyvauja Trakų raj. kolektyvai, šokio studijų šokėjai, kviestiniai kolektyvai. Taip pat vyksta Jonų pasveikinimai, žaidimai, konkursai, rungtis, diskoteka. 

Trakų kultūros rūmų Grendavės padalinys 

Vytautas Lekevičius  

8 683 58290 

Birželio 24 d.  

Stirnių k. Trakų r. 

Joninės-Rasos ant Stirnių piliakalnio 

Tradicinė bendruomenės šventė švenčiama kiekvienais metais per vasaros saulėgrįžą. Pagrindinis šventės tikslas stiprinti ryšį su supančia gamta per žolynus, vandenį, ugnį, pagal papročius dainuojant ir šokant. 

Rykantų UDC 

Dariuš Nedvecki, www.rykantucentras.lt  

info@rykantucentras.lt  

Birželis, liepa, rugpjūtis  

Trakų r.  

Migruojantis kinas 

„Migruojantis kinas“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos profesionalaus kino sklaidos projektas, kurio tikslas – sudaryti sąlygas Trakų rajono gyventojams, esantiems kultūrinėje ir socialinėje atskirtyje, pažinti profesionalųjį kino meną, dalyvauti bendruomeninėje veikloje, ugdyti kūrybiškumą, tenkinti turiningo laisvalaikio praleidimo poreikį, formuoti bei plėsti pasaulėžiūrą. Kiekvieną vasarą organizuojamos filmų peržiūros, jų pristatymai ir susitikimai su režisieriais, aktoriais, kūrybinėmis komandomis. 

Trakų viešoji biblioteka  

vyr. bibliografė Akvilė Narbutienė tel. 8 528 55461 

a.narbutiene@trakubiblioteka.lt  

Liepos 5 d.  

Rūdiškės 

V Respublikinis naktinis teatro festivalis „PAS BAJORUS“  

Išskirtinis festivalis, sukviečiantis mėgėjų meno ir profesionaliuosius teatrus iš visos Lietuvos kasmetiniam nakties teatriniam vyksmui. Festivalis vyksta nuo 2019 metų.     

Rūdiškių kultūros centras Joana Giedraitytė www.rudiskiukc.lt joana.giedraityte@rudiskiukc.lt  

Liepos 9 d. 

Senieji Trakai 

„Burkimės protėvių žemėje - istorinėje sostinėje Senuosiuose Trakuose“ 

Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčioje vyksta tradiciniai parapijos atlaidai.  

Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinys  

Elvyra Lavrukaitienė 

860014323 

elvyralav@gmail.com  

Liepos 15 d. 

Rūdiškės 

III Trakų krašto mėgėjų meno kolektyvų festivalis „PAS SUSIEDUS“ 

Jau tradicija tapęs festivalis, vienijantis mėgėjų meno entuziastus. Jungiant tautas, kalbas, kultūrą, tradicijas, papročius – festivalis supažindina su Trakų rajono išskirtinumu bei sukviečia mėgėjų meno kolektyvus iš Trakų rajono ir visos Lietuvos.   

Rūdiškių kultūros centras Marija Jankovskaja info@rudiskiukc.lt  

Liepos 31-rugpjūčio 6 d. 

Trakai 

Tarptautinis muzikos festivalis „Trakų fanfarinė savaitė“. 

 „Trakų fanfarinė savaitė“ – muzikos festivalis,  meistriškumo ir kvalifikacijos tobulinimo kursai pučiamiesiems, mušamiesiems instrumentams ir fanfariniam orkestrui. Jau aštuonioliktą kartą organizuojamas renginys vėl stebins įspūdingais skaičiais: 10 nemokamų pasaulinio lygio atlikėjų bei gabaus jaunimo  koncertų, 11 aukščiausio meistriškumo dėstytojų ir 150 kursų dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.  

Trakų meno mokykla 

Neringa Mišeikienė 

trakumenomokykla@gmail.com 

www.fanfareweek.com  

Rugpjūtis 

Trakų r. Bijūnų universalaus daugiafunkcio centro aikštynas 

„Street workout Bijūnai“ gatvės gimnastikos šventė „Bijūnų vasara- 2023“  

„Bijūnų Vasara“ – tai renginys skirtas jaunimui, užsiimančiam gatvės gimnastika. Į jo metu organizuojamas varžybas suvažiuoja šio sporto entuziastai iš visos Lietuvos, skatinamas bendradarbiavimas tarp skirtingų jaunimo organizacijų. Šis renginys bus vykdomas jau aštuntą kartą. Projekto dalyviai save gali išbandyti penkiose skirtingose gatvės gimnastikos ir jėgos rungtyse. Daugiausiai emocijų sukelia laisvojo stiliaus (freestyle) rungtis, kurios metu kiekvienas dalyvis turi dvi minutes, kad parodytų savo sugebėjimus. Šis renginys sutraukia ir nemažą būrį žiūrovų, nes pasirodymai dinamiški, reikalaujantis fizinio pasiruošimo, lydimi muzikos. Toks renginys tai ir stimulas jaunimui sportuoti visus metus, kad varžybų metų galėtų pakovoti dėl prizinių vietų. 

Kęstutis Blaževičius 865268788 

Lukas Špakauskas 864674844 

Rugpjūčio 12–15 d. 

Trakai 

Kopūstinė-kermošius 

Kopūstinės kermošius Trakuose, lydintis Žolinės atlaidus kasmet vyksta tarp miesto ir pilies esančios salos, kurią vietos gyventojai ir vadina „Kopūstine“, nes ten karaimai augindavo kopūstus. Kopūstinės kermošiaus metu linksmybių netrūksta. Šurmuliuojanti amatininkų mugė sutraukia būrius norinčių įsigyti nemasinei gamybai skirtų gaminių, maisto produktų, pasivaišinti gardžia gaspadinės kopūstiene. Kermošiuje taip pat demonstruojami amatai – drožiama, gaminamos vaistažolių arbatos, demonstruojama žvakių gamyba, mezgama, gaminami odiniai gaminiai  ir pan. Skambanti muzika sklinda po visus Trakus ir traukte traukia įsisukti į šokių, dainų ir geros nuotaikos sūkurį.  Šventėje pulsuoja bendruomeniškumo dvasia, kuri itin svarbi puoselėjant ir saugant senas tradicijas bei suteikiant joms tęstinumą. 

Trakų krašto tradicinių amatų centras  

Dominyka Semionovė  

869827197 

Rugpjūčio 15 d.  

Trakai 

Žolinės atlaidai 

Žolinės atlaidai Trakuose vyksta su eisena per miestą, pagerbiant Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – stebuklingomis galiomis garsėjantį paveikslą. 

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo mažoji bazilika 

Rugsėjo 8 d. 

Trakai 

Trakų miesto gimtadienis 

Istorikai išnagrinėję šaltinius pasiūlė Trakų miesto įkūrimo data laikyti 1322 m. rugsėjo 8 d. (per Švč. Mergelės Marijos gimimo ir Vytauto numatytos karūnacijos dieną). Ši šventė skirta paminėti miesto įkūrimo datą, suburti gyventojus švęsti ir džiaugtis miesto ilgaamžiškumu. Šventės metu vyksta Trakų krašto amatininkų turgus, vakaro metu koncertuoja kviestiniai atlikėjai.  

Trakų kultūros rūmai 

Edvard Keizik 

865264608 

edvard.keizik@gmail.com  

Rugsėjo 3–10 d. 

Trakai 

Tarptautinis menų festivalis TRANSMISIJOS BALTICUM 2023 

Rugsėjo 3–10 d. Trakuose įvyksiantis tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS BALTICUM – jau ketvirtasis tokio tipo renginys Trakų rajone, globojamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministro Simono Kairio, Seimo narės Editos Rudelienės bei Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus. 

Trakų kultūros rūmai 

Edvard Keizik 

865264608 

edvard.keizik@gmail.com  

Rugsėjo 10 d.  

Rūdiškės 

Derliaus šventė Rūdiškėse PLON 2023 

Tradicinės derliaus šventės „PLON“ metu vyksta Šv. Mišios Rūdiškių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, derliaus paroda, ūkininkų mugė, meninė programa aikštėje prie bažnyčios.  

Lietuvos Lenkų sąjungos, Trakų rajono skyrius  

Alina Kowalewskaja 

868793719  

Rugsėjis 

Tiltai 

„Kvepia medumi mūsų stalas“ 

Tradicinė šventė, kuri tapo bitininkų, ūkininkų, amatininkų, kultūros, meno atstovų, bendruomenių susibūrimo, pasibičiuliavimo, bendravimo erdve. Renginio metu bendruomenės aikštėje šurmuliuoja mugė, į kurią atvyksta bitininkai ir amatininkai iš Vilniaus, Varėnos, Alytaus, Trakų rajonų. Taip pat veiklos netrūksta ir sportininkam, vaikams bei kitiems šventės dalyviams.  

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinys  

Vaiva Neteckienė 

8 604 10800 

Rugsėjis  

Paluknys 

„Paluknio baravykas 2023“ 

„Paluknio baravykas 2023“– tai tradicinis Trakų rajono renginys vyksiantis Paluknyje. Renginio tikslas yra populiarinti grybavimą, kaip prasmingą ir sveiką laisvalaikio praleidimo formą bei išmokyti teisingai rinkti grybus, atpažinti juos, skirti valgomuosius nuo nuodingųjų. Supažindinti su palukniečių meniniais, kulinariniais ir kitais gebėjimais, kartu linksmai ir turiningai praleisti laisvadienį. 

Trakų kultūros rūmų Paluknio padalinys  

Ivona Grigienė 

868789229 

ivona.grigiene@gmail.com  

Rugsėjo 24 d. 

Lentvaris 

Tradicinė derliaus šventė 

Kiekvienais metais Lentvario kultūros rūmai kviečia bendruomenes ir miesto svečius į jau tradiciją tapusią miesto derliaus šventę. Šventės metu visų laukia mėgėjų meno kolektyvų koncertinė programa, rudens gėrybių mugė, Lentvario švietimo ir ugdymo įstaigų kiemeliai, kilimo iš rudens gėrybių pynimas bei motociklų paroda. 

Lentvario kultūros rūmai 

El. p. lentvariokultura@gmail.com 

Tel. +37065536775 

Rugsėjo pabaiga 

Onuškis 

Kapelų varžytuvės „Prie ežerėlio“ 

Tradicinė kapelų šventė, kur vienoje vietoje pristatoma skirtingų Lietuvos regionų muziką. Šventėje galima išgirsti ir pamatyti aukštaičių, suvalkiečių, žemaičių, pamario krašto ir Dzūkijos liaudiškos muzikos kapelų pasirodymus. Vyksta varžytuvės dėl Trakų rajono savivaldybės mero prizo „Armonikos“. 

Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinys  

Liuda Korsanovienė 

861487258 

liudakorsanoviene@gmail.com 

Spalis 

Trakai 

Romansų vakaras „Be meilės nėra gyvenimo“ 

Renginys skirtas romansų gerbėjams, kur galima išgirsti įvairiausių tautų romansus, kuriuos atlieka profesionalūs atlikėjai ir meno mėgėjai. 

Trakų kultūros rūmai  

Viktorija Šamatovičienė 

863563588 

witorija@gmail.com 

Lapkričio 10 d. 

Rūdiškės 

V vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Suprašė žvirblalis visus paukštelius“ 

Nuo 2019 metų, kuomet Rūdiškių kultūros centre susibūrė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“ (vad. Augustė Gaidytė-Palaitienė), rengiama vaikų folkloro šventė „Suprašė žvirblalis visus paukštelius…“. Šios šventės tikslas supažindinti vaikus su vietos ir atvykstančių svečių etnografiniu paveldu. 

Rūdiškių kultūros centras Augustė Gaidytė-Palaitienė  auguste.gaidyte@rudiskiukc.lt  

Gruodis 

Trakai 

Knygų mugė 

Kalėdinė knygų mugė gyventojus kviečia įsigyti naujausių knygų leidyklos kainomis. Mugėje gausu knygų ir vaikams, ir suaugusiems, taip pat veikia kasmetinis knygų išpardavimas. Iš karto po knygų mugės biblioteka kviečia į renginį – susitikimą su rašytojais, knygų pristatymus ir kt. 

Trakų viešoji biblioteka, Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja Edita Loiba, tel. 8 528 55461, el. p. e.loiba@trakubiblioteka.lt  

Gruodis 

Trakai 

Kalėdinių – naujametinių puokščių paroda 

Kiekvienais metais bibliotekos organizuojama Kalėdinių-naujametinių puokščių paroda-konkursas sukviečia Trakų ir rajono gyventojus bei įstaigas kurti šventinių puokščių kompozicijas. Iš sukurtų kompozicijų Trakų viešojoje bibliotekoje rengiama paroda. 

Trakų viešoji biblioteka, Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja Edita Loiba, tel. 8 528 55461, el. p. e.loiba@trakubiblioteka.lt  

Visus metus 

Trakai 

„Klasika Trakuose“ 

Profesionalios muzikos koncertai Trakų pilyje, Trakų kultūros rūmuose, Užutrakio dvare.  

Trakų kultūros rūmai  

Algirdas Šochas 

861804037 

algirdas.sochas@trakurumai.lt 

Daugiau informacijos apie renginius rasite čia

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis