*alt_site_homepage_image*

Dėl vaiko, kuris patyrė (patiria) smurtą, kurio sveikatai ar gyvybei gresia pavojus, vaikui reikalinga užtikrinti saugią aplinką, prašome nedelsti ir skambinti į policiją, skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 .  Darbo dienomis kreiptis į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrių  nurodytais kontaktais, kontaktai   el. p. vilniaus.apskritis@vaikoteises.lt. Adresas: Vytauto g. 55, Trakai.

Pagalbos vaikams linija – nuo 2009 m. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikianti pagalbos telefonu ir internetu linija. Jos konsultantai konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, kurie kreipiasi dėl vaikų bei kuriems reikalinga kitų įstaigų ar organizacijų pagalba (pavyzdžiui, vaikas patiria psichologinį, fizinį, seksualinį smurtą namuose, yra neprižiūrimas, patiria patyčias mokykloje, žino, kad kitas vaikas yra skriaudžiamas, išgyvena tėvų skyrybas ar kt.), besikreipiančiojo sutikimu, inicijuoja tolesnės pagalbos vaikui teikimą. Skambučiai – konfidencialūs, esant pageidavimui, išlaikomas skambinančiojo anonimiškumas. 

Su Pagalbos vaikams linija galima susisiekti darbo dienomis nuo 11 iki 19 val.: 

  • nemokamu telefono numeriu 116 111 (į skambučius visų pirma atsiliepia „Vaikų linijos“ savanoriai, kurie, kai reikalinga kitų įstaigų ar organizacijų pagalba, skambinančiuosius, esant jų sutikimui, sujungia su Pagalbos vaikams linijos konsultantu tolesniam pagalbos organizavimui).
  • elektroniniu paštu info@pagalbavaikams.lt arba skyrybos@pagalbavaikams.lt.

Taip pat interneto svetainėje www.pagalbavaikams.lt galima rasti daugiau naudingos informacijos. Svetainėje paprastai ir vaikui suprantamai apibūdinama, kas yra fizinis, seksualinis smurtas, patyčios, stresas, priklausomybė nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų, prekyba žmonėmis ir kt., taip pat dalijamasi, kaip padėti sau ir kur kreiptis prireikus pagalbos. 

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image