*alt_site_homepage_image*

Kovo 18 d. vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas – 3 minutes kauks sirenos

Rūdiškių seniūnijos naujienos

Trakų rajono savivaldybės administracija informuoja, kad, vadovaujantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų kovo 18 d. 10 val. 00 min., valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinių pratybų metu, vyks perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas, kurio metu bus jungiamos sirenos garsiniu signalu „Perspėjimo sistemos patikrinimas“, taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą.

Šio patikrinimo metu nuo 10 val. 00 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai.

Kad gyventojai gautų perspėjimo pranešimus, jie būtinai turi nusistatyti savo mobiliuosius telefonus. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama interneto svetainėje https://lt72.lt/telefono-nustatymai-aktyvinti-perspejimo-funkcija-telefonuose-kad-gautumete-perspejimo-pranesimus/ .

Taip pat primename, kad, išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas Perspėjimo sistemos patikrinimas. Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, per Lietuvos radijo ir televizijos programas, regionines ir vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami įjungus sirenas ar pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Siekiant įvertinti gyventojų perspėjimo ir informavimo mobiliųjų operatorių tinklais siunčiamais pranešimais į telefonus sistemos funkcinį efektyvumą ir perspėjimo pranešimų gavėjo pasiekiamumą, prašome gyventojų užpildyti internetinę apklausą:

 https://survey123.arcgis.com/share/6d150371fde04a09bdbf42522ae8ca03

 

Trakų rajono savivaldybės administracijos informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image