*alt_site_homepage_image*

Meras apžiūrėjo savivaldybės įsigytą nutolusią saulės elektrinę

Aplinkosaugos naujienos

Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin lankėsi Kaune esančiame saulės elektrinių parke ir apžiūrėjo prieš metus Trakų rajono savivaldybės įsigytą nutolusią 1,45 MW galios saulės elektrinę.

Saulės energija bus naudojama savivaldybės reikmėms – daliai rajono miestų ir gyvenviečių gatvių apšviesti, taip pat savivaldybės valdomų įstaigų energijos poreikiui tenkinti. Investicijos į atsinaujinančius energijos šaltinius turi dvigubą naudą – leidžia ne tik tapti ekologiškesniu rajonu ar savivaldybe, bet ir sumažinti išlaidas komunalinėms paslaugoms. Tuo savivaldybės administracija jau spėjo įsitikinti – panašus saulės parkas Šiaulių rajone vien per pastarąjį mėnesį pagamino 3572 kWh elektros energijos, skirtos Lentvario miesto gatvėms apšviesti.

Saulės parkų Kaune ir Šiaulių rajone dalių įsigijimas buvo finansuotas Trakų rajono savivaldybės ir Europos Sąjungos lėšomis, įgyvendinant projektą pagal Klimato kaitos programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) skirtas finansavimas sudaro apie 84 proc. bendros projekto sumos.

Šis žingsnis leidžia Trakų rajonui dar labiau priartėti klimato neutralumo link – Europos Sąjunga turi tikslą pasiekti klimato neutralumą iki 2050 m.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius (pirmas iš dešinės) ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin (antras iš dešinės) susitiko su UAB „Eko energija“ direktoriumi Mantu Jankausku, 2024 m. balandžio 15 d. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image