*alt_site_homepage_image*

Stotelės DĖK’UI jau atveria duris atsinaujindamos

Po netrumpos, karantino laikotarpiu trukusios, pertraukos dalijimosi daiktais stotelės Dėk’ui atveria savo duris. Nuo gegužės 22 d. visose stotelėse ir vėl priimami dalijimuisi tinkami daiktai, o visi norintys kviečiami juos rinktis bei rezervuoti svetainėje www.stoteledekui.lt.  Jau birželio 4 d. visos stotelės Dėk’ui lauks atvykstančių tuos daiktus pasiimti. 

Dėl koronaviruso epidemijos pavojaus paskelbimo šalyje, beveik tris mėnesius stotelių Dėk’ui veikla buvo laikinai sustabdyta. Siekiant maksimaliai sumažinti žmonių susibūrimus bei užkirsti kelią viruso plitimo galimybei, daiktai į stoteles nebuvo priimami bei išduodami. Per visą savo gyvavimo laikotarpį stotelės Dėk‘ui sulaukė ne tik gyventojų simpatijų, bet ir pripažinimo, todėl dėl jų veiklos atnaujinimo buvo teiraujamasi bene kiekvieną dieną. 

Sušvelnėjus karantino sąlygoms, dalijimosi daiktais stotelės Dėk’ui jau šiandien atnaujino savo veiklą ir labai laukia visų, kas nori pasidalyti tinkamais naudoti daiktais, o visus, kam šių daiktų labai reikia, kviečiame juos rinktis ir  rezervuoti svetainėje www.stoteledekui.lt.

Stotelių  populiarumo paslaptis – paprastume 

Pirmoji dalijimosi daiktais stotelė Dėk‘ui buvo atidaryta 2019 m. birželio mėnesį Vilniaus mieste, o vos po pusmečio, Vilniaus regione jau veikė net 16-os stotelių tinklas. Plečiant šį tinklą, stotelės įrengtos ne tik Vilniaus mieste, bet ir Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus rajonų ir Elektrėnų savivaldybėse. 

Stotelėms Dėk‘ui pradėjus veiklą, Vilniaus regiono gyventojams jau nebereikėjo sukti galvą, kur dėti prie interjero netinkančią kėdę, sofą ar kitą nebereikalingą, bet tvarkingą ir tinkamą naudoti daiktą. Per nepilnus dalijimosi daiktais stotelių veiklos metus daugiau nei 3000 daiktų surado naujus namus. Iš gyventojų namų į stoteles keliavo ne tik įvairūs baldai, bet ir buitinė technika, indai, žaislai, knygos, o įmonės dažniau vežė po remonto likusias statybines medžiagas, nebereikalingas biuro kėdes ar techniką. 

Stotelės Dėk’ui veikia labai paprastai, būtent taip, kad gyventojams palikti ir pasiimti daiktus būtų  nesudėtinga ir patogu. Tvarkingus ir tinkamus naudoti daiktus gyventojai bei įmonės gali palikti bei pasiimti nemokamai, svarbu tik, kad daiktai būtų geros būklės bei tvarkingi ir kad žmonės, kurie tuos daiktus pasiims, jais galėtų džiaugtis.

Plečiamas priimamų daiktų asortimentas

Kartu su dalijimosi daiktais stotelių veiklos atnaujinimu plečiamas ir į jas priimamų daiktų asortimentas.

Čia bus priiami ir 0,5 l bei 0,7 l stiklainiai. 0,5 l stiklainiai bus perduodami Maisto bankui, kuris panaudos juos įvairiems troškiniams ar uogienėms, kuriais pasidalins su nepriteklius patiriančiais žmonėmis. Norint palengvinti Maisto banko savanorių darbą ypatingai laukiami stiklainiai be etikečių. Tikimasi, kad 0,7 l talpos stiklainiai, kuriais bus pasidalinta,   pravers norintiems susidėti medų, uogienes bei kitus gardumynus.

Taip pat keturiose stotelėse Dėk’ui: Pilaitės pr. 50 Vilniuje, Vilniaus rajone Grikienų kaime, Elektrinės g.14A Eletrėnuose ir Vilniaus g. 3G, Šalčininkuose, galima bus pasidalinti švariais, tvarkingais dalijimuisi tinkamais viršutiniais drabužiais (pvz.: paltais, striukėmis, kostiumais, švarkais, suknelėmis, kelnėmis ir pan.).

Įvertinus stotelių lankytojų poreikius nuo šiol į stoteles galima pristatyti remontui ar apdailai tinkamas įvairias medžiagas, dienines užuolaidas, galanterijos gaminius (pvz.: moteriškas ir vyriškas rankines, diržus, lagaminus). 

Kaip ir anksčiau stotelės Dėk’ui laukia daiktų ir iš verslo atstovų, tad kviečiame įmones  aktyviai dalyvauti dalijantis tiek mažesniais, tiek ir didesniais nereikalingų daiktų ar medžiagų kiekiais.

Daugiau sužinoti apie stoteles galite www.stoteledekui.lt, o norintintieji savanoriauti stotelėse rašykite el. paštu stoteledekui@vaatc.lt .

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image