*alt_site_homepage_image*

Rykantų bibliotekoje – pasakojimai apie gimtinę ir Trakus

Sušvelnėjus karantino sąlygoms, birželio 2 d. Rykantų biblioteka atidarė duris savo lankytojams. Vėl teikiamos visos paslaugos: knygų išdavimo (su galimybe lankytojams patiems rinktis knygas atviruose fonduose), interneto paslaugos, leidžiama lankytojams skaityti periodiką, laikantis visų saugumo reikalavimų. Biblioteka jau gali pasiūlyti ir edukacinę veiklą, planuojami renginiai ir susibūrimai.

Pirmiausiai su knyga skubėta pas vaikus. Rykantų universalaus daugiafunkcio centro patalpose, svečiuose pas darželinukus, buvo surengta popietė mažiesiems „Mūsų gimtinė“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai bei „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“. Vaikams pristatyta M. Baranauskienės (Trakietės) apysaka „Senosios Trakų pilies paslaptys“. Perskaityta knygos ištrauka supažindino vaikus su ketvirtos klasės mokiniu Ryčiu ir nerege mergaite, vardu Amelija, nukėlė mažuosius į Lietuvos žilą senovę. Pagrindinių herojų nuotykiai prasidėjo Trakų pilies požemiuose.

Vaikams papasakota apie Trakus, apie svarbią miesto užduotį šiais metais tapti kultūrinės traukos centru, ašimi, aplink kurią ir kurioje suksis svarbiausias šalies kultūrinis gyvenimas. 2020 metais Trakai – istorinis, daugiatautis miestas, paskelbtas Lietuvos kultūros sostine. Trakai – mūsų gimtinė, gimtasis kraštas, gimtoji vieta, kur gimėme, augame, mokomės. Ją reikia ypatingai mylėti, ja didžiuotis ir saugoti. Diskutavome apie kultūrą – visa, ką sukūrė žmonija fiziniu bei protiniu darbu praeityje ir dabar.

Vaikai prisipažino, kad mėgsta lankytis Trakuose, dauguma lankėsi Trakų Salos pilyje, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje, važiuoja su tėvais į Trakus pirkinių bei maudytis Galvės ežere, dalyvavo Trakuose surengtose šventėse: Užgavėnėse, „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“, „Trakų vasara“ ir t.t.

Rykantų bibliotekoje yra nemažai knygų apie Trakus: gamtą, istoriją, tradicijas. Kai kurios iš jų sugulė į teminę parodą „Mes mylime Trakus“, kuri dabar eksponuojama Rykantų bibliotekoje. Parodoje galima susipažinti ir su literatų kūryba apie Trakus. Paroda bus eksponuojama iki birželio 30 d. Kviečiame apsilankyti!

Barbara Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image