*alt_site_homepage_image*

Rekomendacijos, kaip saugiai organizuoti vaikų vasaros poilsio stovyklų veiklas

Artėjant vasarai ir sušvelninus karantino sąlygas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų poilsio stovyklų edukacines programas.

Tėvų informavimas

Stovyklų organizatoriai informuoja tėvus (globėjus, rūpintojus), kad:

  • nerekomenduojama dalyvauti stovyklos veiklose vaikams, sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremalios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše;
  • negali dalyvauti vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiai.

 Reikalavimai stovyklos organizatoriui

Veiklas organizuoti ne didesnėms nei 15 vaikų grupėms bei pasirūpinti, kad vienam vaikui veiklos vykdymo patalpose būtų skiriamas ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas.

Jei bendras vaikų skaičius stovyklos pamainoje didesnis kaip 15 vaikų,  suskirstyti juos ne didesnėmis kaip 15 vaikų grupėmis ir  užtikrinti, kad vaikai nuolat dalyvautų tik tos pačios grupės veiklose. Tokiu sprendimu siekiama užtikrinti saugumą – veiklas planuoti laikantis grupių izoliacijos principo: kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose vykdoma veikla, tiek lauke.

Rekomenduojama grupės veiklos vykdymo patalpų nekeisti – veiklas organizuoti vienoje vietoje. Prioritetą siūloma teikti veiklų organizavimui lauke.

Prižiūrėti, kad veiklų metu tiek darbuotojai, tiek vaikai išvengtų kontakto su pašaliniais, veiklose nedalyvaujančiais asmenimis. Jei to padaryti  neįmanoma, riboti kontakto laiką ir išlaikyti saugų atstumą.

Rekomenduojama matuoti visų atvykstančių vaikų kūno temperatūrą prie įėjimo į patalpas ir neįleisti vaikų,  kuriems pasireiškia karščiavimas ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiai.

Jei vaikui stovyklos metu pasireiškia simptomai ar karščiavimas, jis turėtų būti nedelsiant izoliuojamas, pranešama jo tėvams bei konsultuojamasi Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 dėl tolimesnių veiksmų.

Edukacinėse veiklose dalyvaujantiems vaikams bei jų tėvams turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą), apie prievolę dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Taip pat apie draudimą veiklose dalyvauti vaikams, kuriems pasireiškia karščiavimas ar turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių.

Stovyklų darbuotojams

Laikytis saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito ir vaikų. Jei išlaikyti saugaus atstumo neįmanoma, turi būti vengiama fizinio kontakto ar ribojamas jo laikas. Taip pat darbuotojams veiklų, ypač vykdomų uždarose patalpose metu, rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones;

Pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymiams, į darbą nevykti, rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu;

Nedirbti, jei darbuotojui privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu. Taip pat nerekomenduojama su vaikais dirbti žmonėms, kurie priklauso rizikos grupėms.

Higienos sąlygos

Stovyklų organizatoriai turi sudaryti sąlygas vaikų ir darbuotojų rankų higienai – praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, vienkartiniai rankšluosčiai. Jeigu veiklos vykdomos vyresniojo mokyklinio amžiaus vaikams, sudaryti galimybę rankų dezinfekcijai – gerai matomoje vietoje prie įėjimo, tualetuose pakabinti rankų dezinfekcijai skirtas priemones.

Patalpos, kuriose vykdomos vaikų poilsio stovyklų edukacinės programos, turi būti išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną

Taip pat dažnai liečiami paviršiai (ugdymo priemonės, durų rankenos, durų rėmai, stalų paviršiai, kėdžių atramos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai ir kt.) turi būti valomi paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Be to, jei ugdymo priemone, inventoriumi naudojasi daugiau kaip vienas vaikas, jos turi būti išvalomos ir dezinfekuojamos po kiekvieno panaudojimo.

Apgyvendinimas

Jei stovykla organizuojama kartu su apgyvendinimu, turi būti užtikrinama, kad mergaitėms ir berniukams būtų įrengti atskiri miegamieji. Viename kambaryje turėtų gyventi ne daugiau kaip 10 vaikų iki 10 metų ir ne daugiau kaip 5 vietos vyresniems vaikams. Vienai vietai skiriama ne mažiau kaip 5 kv. m ploto. Kambariai turi būti vėdinami.

Maitinimas

Jei stovyklose yra numatomas vaikų maitinimas, leidžiant oro sąlygoms, jis turėtų būti organizuojamas lauke. Jei maitinimas bus organizuojamas patalpose, siūloma pirmenybę teikti maitinimo organizavimui veiklos vykdymo patalpose. Taip pat neturi būti organizuojamas maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai.

Visas rekomendacijas rasite čia https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/Rekomendacijos_vaiku_poilsio_stovykloms_2020_05_18_v3.pdf

Švietimo skyriaus informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image