*alt_site_homepage_image*

Rajono mokyklos pačios spręs, kaip baigti šiuos mokslo metus

Trakų rajono savivaldybės ugdymo įstaigos pačios spręs, ar sugrąžinti savo ugdytinius į klases, ar šių metų ugdymo procesą baigti nuotoliniu būdu.  

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo gegužės 25 d. į šalies mokyklas palaipsniui galės sugrįžti mokiniai, tačiau tikėtina, kad šiuos mokslo metus rajono mokyklos baigs nuotoliniu būdu.

Tai šiandien buvo svarstyta rajono savivaldybės surengtame rajono mokyklų vadovų nuotoliniame pasitarime. Dauguma mokyklų vadovų tvirtino, kad, pasitarę su mokiniais bei mokinių tėvais, mokytojais, neketina ką nors keisti.      

 „Rajono švietimo įstaigos įveikė nuotolinio mokymosi iššūkius ir įrodė, kad toks mokymasis yra ne tik įmanomas, bet ir patrauklus. Rajono savivaldybėje  pandemijos grėsmės yra pakankamai valdomos, tad būtų tikslinga situacijos nebloginti ir išvengti galimos rizikos. Todėl paliekame galimybę pačioms ugdymo įstaigoms pasirinkti geriausią išeitį, atsižvelgiant į susiklosčiusias aplinkybes – sugrįžti į klases ar baigti mokslo metus nuotoliniu būdu. Per karantino laikotarpį daug ko išmokome, tad naujos patirtys labai naudingos. Žinoma, tikimės, kad  abiturientų ar šimtukininkų pasveikinimai jau vyks gyvai“, - sakė rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.  

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu nuo gegužės 18 d. į lopšelius-darželius sugrįžo mažiausieji. Nemažai mažųjų susirinko ir mūsų rajono darželiuose, nors pirmą dieną jų buvo kiek mažiau nei tikėtasi, matyt, dėl suprastėjusio oro.

Daugumoje rajono mokyklų ugdymo procesas vyks iki gegužės 31 dienos. Mokslo metų pabaigoje įprastas pamokas pakeis edukaciniai užsiėmimai, projektinės veiklos, konsultacijos ir net išvykos. Pasibaigus mokslo metams, kai kurios mokyklos ketina vaikams organizuoti ir vasaros stovyklas.

Trakų rajono savivaldybės informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image