*alt_site_homepage_image*

Policijos ir priešgaisrinės apsaugos tarnybų vadovai lankėsi savivaldybėje

Šią savaitę rajono savivaldybėje apsilankė policijos bei priešgaisrinės apsaugos tarnybų vadovai. Jie susitiko su savivaldybės mere Edita Rudeliene ir aptarė mūsų rajono gyventojų saugumo bei kitus aktualius klausimus.  

Vilniaus apskrities VPK viršininkas Saulius Gagas, pavaduotojas Mindaugas Stravinskas ir Trakų PK komisariato viršininkas Sigitas Šemis kalbėjo apie policijos veiklą vasaros sezono metu, laukiančius iššūkius.

Buvo pastebėta, kad nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Trakų rajone bus sustiprintas eismo ir viešosios tvarkos palaikymas savaitgaliais, nakties metu. Daugiau dėmesio bus skiriama viešoms erdvėms prie vandens telkinių, poilsiaviečių. Viešąją tvarką pareigūnai palaikys pasitelkdami  raitąją policiją, gelbėtojus, Šaulių sąjungą. Planuojama operatyviau viešosios tvarkos pažeidimus fiksuoti į pagalbą pasitelkiant dronus.

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, prie Trakų kultūros rūmų policijos pareigūnai kvies susipažinti su kinologų pagalbininkais šunimis bei tarnybiniais žirgais.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius, jo pavaduotojas Giedrius Sakalinskas ir Trakų priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo tarnybos viršininkas Kęstutis Kirsnauskas nagrinėjo ypač aktualią Lentvario gaisrinės problemą. Jau kuris laikas esamas Lentvario gaisrinės pastatas yra prastos būklės. Tad ši tema nėra nauja, būta įvairių svarstymų, departamentas planavo pastato rekonstrukciją, bet, įvertinus visas aplinkybes, šiuo metu planuojama naujos gaisrinės statyba. Valstybinės žemės sklype, kuris buvo suformuotas daugiau kaip prieš 5 metus, bus projektuojamas ir statomas naujas, atitinkantis visus reikalavimus, patogus ir šiuolaikiškas gaisrinės pastatas.

Su prišgaisrinės apsaugos tarnybos vadovais taip pat buvo aptarta rajono gaisrų situacija. Direktorius S. Greičius paminėjo, kad nuo metų pradžios, palyginti su 2019 metais, gaisrų skaičius rajone sumažėjo ir siekia 126 atvejus (praėjusiais metais tuo pat metu 172). Daugiausia gaisrų kyla dėl žalingo  įpročio – neatsargaus rūkymo ir netvarkingų kaminų.

Vadovai taip pat pabrėžė, kad labai svarbi gaisrų prevencija ir aktyvus jos vykdymas. Svarbu priminti žmonėms apie būtinybę valyti kaminus, naudoti ir patikrinti dūmų detektorius, kurie gali išgelbėti ne tik turtą, bet ir gyvybes.

„Malonu, kad su policijos ir priešgaisrinės apsaugos tarnybų vadovais bei darbuotojais savivaldybę sieja dalykiškas ir nuoširdus dialogas. Stengiamės drauge aptarti iškylančius klausimus ir pasiekti gerų sprendimų. Šie susitikimai ir patvirtina, kad drauge veikdami, vieni kitus palaikydami, galime daug ką išspręsti ir nuveikti“, – sakė rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje(iš kairės): Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas M. Stravinskas, Vilniaus apskrities VPK viršininkas S. Gagas, merė E.Rudelienė ir Trakų rajono PK komisariato viršininkas S. Šemis aptarė policijos veiklą vasaros sezono metu, laukiančius iššūkius.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image