*alt_site_homepage_image*

Meno galerijoje „Fojė“ – Ričardo Grigo retrospektyvinė fotografijų paroda „Altitudė G“

Trakų kultūros rūmų meno galerija „Fojė“ atnaujino savo veiklą ir atidarė Ričardo Grigo retrospektyvinę fotografijų parodą „Altitudė G“.

Parodos atidaryme autorių sveikino ir įteikė padėką Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, galerijos veikla bei paroda džiaugėsi Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizikas, fotografui dėkojo už bendradarbiavimą parodų kuratorė Edita Tamulytė.

 Į parodos atidarymą atvyko įžymus fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius Romualdas Požerskis, kuris pasveikino R. Grigą bei padovanojo savo fotoalbumus parodos autoriui bei galerijai.

Ričardas Grigas – fotografas ir keliautojas, tad šioje parodoje gausu fotografijų, kuriose užfiksuota ne tik Lietuvos istorija, svarbūs įvykiai, bet ir kitų šalių kultūra, gamta, žmonės. Ričardo subtiliai perteiktas ironiškas požiūris atsispindi pagautuose kadruose bei sukuria įdomius pasakojimus.

„Altitudė G“ – R. Grigo fotografijų ciklai iš skirtingų gyvenimo laikotarpių bei kelionių į Sibirą, Biuriatiją, Putorano plynaukštę, Sausio 13-osios įvykiai bei Sąjūdžio laikmetis, Dalai Lamos su įžymia rašytoja Jurga Ivanauskaite fotografavimas bei fantastiškai pagauti kadrai iš gyvenimo.

Ričardo fotografijos eksponuojamos parodose Lietuvoje bei užsienyje, o šiais metais jo fotografija papuošė „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ albumą bei plakatą, nes spaudos fotografai patys išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autoriui – Ričardui Grigui – atiteko „Kolegų prizas“.

Šiemet 123 fotografai iš visos Lietuvos spaudos fotografijos konkursui pateikė per  3700 nuotraukų, tad džiaugiamės, kad Ričardo talentas, greita reakcija ir sąmojis buvo įvertintas ir pažymėtas. Šią fotografiją galima pamatyti Vilniaus Rotušėje iki gegužės 30 d. bei fotografijų parodoje „Altitudė G“ meno galerijoje „Fojė“ iki liepos 1d.

Sveikiname autorių bei maloniai kviečiame visus apsilankyti galerijoje!

Edita Tamulytė

Meno galerijos „Fojė“ vadovė  

Nuotraukoje: Fotografas R. Grigas ir merė E.Rudelienė fotografijų parodos „Altitudė G“ atidaryme.

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image