*alt_site_homepage_image*

Kviečia projektas „Lietuvi, glauskis prie lietuvio“

Trakų kultūros rūmų projektas „Lietuvi, glauskis prie lietuvio“  – meninės raiškos priemonėmis sukurtas pasakojimas apie lietuvius, emigraciją ir lietuvybę šiuolaikiniame pasaulyje.

Lietuvių tautos emigracijos istorija ir jos mastai nėra pilnai tautos ar valstybės suvokiami ir įvertinami, nors, regis, apie tai ir šnekama, išgyvenama, ir socialiniuose tinkluose ne per mandagiausiai rašoma. Šiame kontekste siekiama Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio fone tai išryškinti ir pristatyti kūrybiniu projektu „Lietuvi, glauskis prie lietuvio!“.

Žurnalistės, Trakų –  kultūros sostinės 2020 ambasadorės Lilijos Valatkienės fotografijų paroda „Lietuvi glauskis prie lietuvio!“ ir vieša paskaita-diskusija su kultūrologu, Globalios Lietuvos apdovanojimo laureatu, Trakų – kultūros sostinės 2020 ambasadoriumi Vytautu Jonu Juška, – apie lietuvius ir lietuvybę šiuolaikiniame pasaulyje skirti ypatingai progai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio sukakčiai paminėti.

Per kultūrologo Vytauto Jono Juškos paskaitas ir Lilijos Valatkienės sukurtą archyvinį fotografinį pasakojimą įgyvendinamas kūrybinio sumanymo iškeltas tikslas  ugdyti istorinę sąmonę ir plėsti istorinį žinojimą tarp Lietuvos gyventojų, skatinant tautinės tapatybės Lietuvoje ir užsienyje apmąstymą bei įprasminimą besitęsiančios emigracijos fone.

Trakų kultūros rūmų informacija 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image