Iš viso rezultatų:

D. Rusys: įkvepia viskas, kas vyksta mano galvoje

2020-10-16
D. Rusys: įkvepia viskas, kas vyksta mano galvoje

Trakų meno galerija „Fojė“ spalio 18 d. 16.00 val. kviečia į žinomo dailininko Danieliaus Rusio  darbų parodos „Fenomenologinis fusion“ atidarymą.

Trakuose kelerius metus gyvenusio, padovanojusio sienų tapybos darbų Trakų vaikų bibliotekai bei Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centrui, dailininko kūryba nepalieka abejingų. Aktyviai kuriančio dailininko darbų tiesiog neįmanoma supainioti su niekieno kūryba. Savitas stilius išplaukia ne tik iš autoriaus patirčių, savito požiūrio į pasaulį, bet ir gilaus muzikos, ypač džiazo, pažinimo. Tad suprantama, kad parodos pavadinimas siejasi ir su džiazo stiliaus „fusion“ įvardijimu.      

 Autorius apie parodą „Fenomenologinis fusion“:

Fusion ( lydinys) paėmiau iš jazz muzikos konteksto, kai garsus džiazo muzikantas, trimitininkas Miles Davis lydė viską , ką girdėjo aplinkui, į vieną katilą, ir tas muzikavimo metodas buvo pavadintas fusion. Tai tiesioginės: intelektinės, juslinės, pasąmoninės patirtys. Tai kaip savo paties smegenų ir proto stebėjimas  ir tyrinėjimas .

Mane įkvepia viskas, kas vyksta mano galvoje, sapnai, išsipildę ir neišsipldę lūkesčiai, skaityta lektūra, matytos parodos, išorinio gyvenimo įvykiai ir visos įmanomos reflekcijų formos.
Aš naudoju kiekvieną man žinomą ir prieinamą išraiškos metodą: „pittura metafisica“, intuiciją, siurrealistinį sapnavimą , dadaistines ironijas, asambliažo dėliones ir viską, kas tik ateina i galvą, ir jau pats nebeatseku kokias.

Danielius apie save:

Gimiau 1964 metų Klaipėdoje. Jaunystėje susidomėjau tapyba ir kitomis meninėmis raiškomis. Esu surengęs personalinių parodų, taip pat dalyvavęs ir dalyvauju grupinėse parodose ir pleneruose. Svarbių apdovanojimų neturiu. Nacionalinių ir kitokių premijų nesu gavęs. Muziejai ir nacionalinės galerijos mano darbų nėra įsigijusios. Tai kalbėti nėra apie ką daugiau.

Maloniai kviečiame dalyvauti parodos atidaryme !

Meno galerijos „Fojė“ informacija

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis