*alt_site_homepage_image*

Atviros dirbtuvės menininkams „Vidus (savi) / išorė (pašaliniai) bendruomenes įtraukiančiame mene“

Gegužės 28 d., 16.00 (Vilniaus laiku), 15.00 (Amsterdamo, Berlyno, Romos, Stokholmo, Vienos laiku)  kviečiame dalyvauti atvirose dirbtuvėse menininkams „Vidus (savi) / išorė (pašaliniai) bendruomenes įtraukiančiame mene“

Trukmė: 3 val. per Zoom platformą. Dirbtuvės nemokamos ir vyks anglų kalba. Susidomėjusieji turi iš anksto užsiregistruoti iki gegužės 27 d., nuorode:

https://zoom.us/meeting/register/tJwof-iurTIoG9Jv3Cy39lI9grEXOgZ6QWWn

(vietų skaičius ribotas)

Iškilus klausimams kreiptis el. pašto adresu hi.lokomotif@gmail.com

„Lokomotif“ ir „new visions“ kviečia įvairių disciplinų menininkus ir kūrybos atstovus, kurie dirba ar siekia dirbti su bendruomenėmis, į atviras virtualias dirbtuves, skirtas panagrinėti vidaus (savų) / išorės (pašalinių) dichotomiją bendruomenes įtraukiančiame mene.

Dirbtuvės suteiks erdvę, skirtą patyrinėti meno vaidmenį puoselėjant socialinį bešališkumą, apmąstyti (socialinių) pozicijų, asmeninių gyvenimo kelionių ir galios dinamikos įtaką meninei praktikai, bei atrasti įrankių ir įžvalgų, padėsiančių kurti reikšmingus, teisingus ir kontekstui jautrius santykius bei ryšius dirbant su bendruomenėmis (plačiąja šios sąvokos prasme).

Dirbtuvės bus paremtos interaktyviais ir autorefleksija grįstais pratimais, skirtais palengvinti introspekcinius procesus ir pokalbius apie ryšių tarp skirtybių kūrimą, ypatingą dėmesį skiriant bendruomenes įtraukiančiai meninei praktikai. Dalyviai bus kviečiami patyrinėti savo gyvenimo keliones ir pozicionalumą, apmąstyti savo ankstesnes į bendruomenę orientuotas menines praktikas, panagrinėti skirtingus praktinius bendruomenes įtraukiančio meno pavyzdžius, bei pasidalyti įžvalgomis ir įgyti naujų žinių apie konkrečias priemones bei praktikas, kurias galima pritaikyti dirbant su įvairiomis bendruomenėmis ir įsitraukiant į vairias erdves kaip „pašaliečiui“.

„New visions“ yra Berlyne įsikūręs kolektyvas, dirbantis su kultūros ir meno lyderiais, kad pakeistų esamus naratyvus ir taip kurtų įvairesnį, bešališkesnį bei įtraukesnį pasaulį. „ New visions“ yra ilgalaikio Agnieszkos Bulacik ir Lienes Jurgelane bendradarbiavimo rezultatas, kūrėjoms taip pat dalyvausiant dirbtuvėse. Agnieszka ir Liene daugelį metų naršo tarp meno /kultūros ir švietimo sričių, steigdamos įvairias mokymosi erdves bei jose tarpininkaudamos, ir tiesiogiai įsitraukdamos į meninį bei kultūrinį darbą tiek kaip praktikuojančios menininkės, tiek kaip įvairių kultūrinių bei socialinių iniciatyvų kuratorės.

Daugiau apie „new visions“: www.newvisions.me

Projektą dalinai remia:

Lietuvos kultūros taryba

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Trakų rajono savivaldybė

Projektą vykdo

Naujųjų medijų dizaino studija UAB „Surikatos“

Partneriai:

VšĮ „Rupertas“

VDA Nidos meno kolonija

UAB „Lentvario kilimai“

„Loko Cafe“

„Six Chairs Books“

Artbooks.lt

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Lekėčių moterų klubas

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image