*alt_site_homepage_image*

Trakuose sutaria istorinė praeitis ir modernėjanti šiandiena

Išlaikyti savo istorinę savastį ir žengti šiuolaikiškos, darnios ir jaukios gyvenamosios aplinkos puoselėjimo, gerinimo link – to siekiama Trakų seniūnijos veikloje. Jos iššūkius ir lūkesčius bei pasiektus rezultatus Trakų rajono savivaldybės vadovai su komanda aptarė susitikime su Trakų seniūnijos gyventojais. Susitikime taip pat dalyvavo tarybos nariai Inesa Židonytė, Šarūnas Ūsas,  Nerijus Šiaulys, Antanas Nedzinskas. Šis susitikimas užbaigė tradicinių susitikimų rajono seniūnijose ciklą.

Pasikeitė trakiečių gyvenama aplinka

Šių metų sausio 1 dienos duomenimis, Trakų seniūnijoje gyvenamąją vietą yra deklaravę 8 740 gyventojų, dauguma jų – pačiuose Trakuose. Per metus jų gyvenamoji aplinka pastebimai pasikeitė, nes nemažai investuota į infrastruktūros gerinimą. rakiečiai jau naudojasi puikiai įrengtu ir apšviestu, saugiu pėsčiųjų taku, vingiuojančiu Bernardinų ežero pakrante. Atlikti darbai bus tęsiami nuo Birutės gatvės g. 24 iki Kęstučio g. 1 – yra parengtas statybos projektas.

Buvo įrengtas apšvietimas Skaisčio gatvėje Žydiškių kaime, Trakuose apšviestas Šv. Jono Nepomuko koplytstulpis, planuojamas ir Trakų miesto gatvių apšvietimo infrastruktūros modernizavimas 42-jose Trakų gatvėse. 

Daug dėmesio sulaukė Trakų daugiabučiai, kiemai ir jų priežiūra. Buvo renovuoti 9 daugiabučiai, Trakuose sutvarkyti Vytauto, Mindaugo, Birutės ir kitų gatvių kiemai, paklota asfalto danga, sudėtos trinkelės ir atlikta kitų gerovės darbų.

Investicijos į švietimo įstaigas

Tęsiamas Trakų gimnazijos pastato, esančio Trakuose  Birutės g. 44, rekonstravimas. Yra vykdomi šio projekto pirmojo ir antrojo etapo darbai  – toliau modernizuojamas mokyklos pastatas, statoma šiuolaikiška daugiafunkcė sporto salė.

Nepamirštos ir mažesnės ugdymo įstaigos. Po to, kai buvo apšiltintas Bražuolės vaikų darželio pastatas, žymiai pagerėjo sąlygos ir vaikams, ir darželio darbuotojams. Pagerėjo ir Trakų pradinės mokyklos aplinka: perstatyta  šios mokyklos žaidimų aikštelė įrengiant dangą, kieme paklota asfaltbetonio danga.   

 Vaikų žaidimų aikštelės danga įrengta ir Trakų vaikų darželyje-lopšelyje „Obelėlė“.

Įsibėgėja nauji projektai

Vieni iš aktualių ateities lūkesčių, kuriuos puoselėja trakiečiai ir miesto svečiai – tai atnaujinta ir pritaikyta poilsiui, laisvalaikiui Arakalnio (Rėkalnio) teritorija prie vaizdingo Akmenos ežero. Teritorijos atnaujinimo mechanizmas jau užsuktas –  Arakalnio zonos pritaikymo rekreacijai,  masiniams renginiams, projektavimo darbai yra tęsiami ir įgyja pagreitį.

Kitas svarbus, jau pradėtas  projektas – tai Trakų parko – viešosios erdvės šalia Birutės gatvės įvairaus amžiaus ir poreikių gyventojams sukūrimas. Miesto parko  projektiniai siūlymai jau paruošti, šiais metais bus rengiamas techninis projektas.

Didelės investicijos numatomos Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kuri dalyvaus „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje. Projektinės lėšos bus skiriamos mokymo įrangai ir priemonėms pagal veiklų kryptis, laboratorijas, šiuolaikiškų erdvių įkūrimą, pedagogų kvalifikacijos tobulinimą. Pastarosios  gimnazijos valgykloje  bus įdiegta atsiskaitymo negrynaisiais pinigais sistema.

Laukia daugiau pokyčių 

Jau atliktos, tęsiamos ir numatytos plėtoti investicijos visada yra rodiklis, kad gyvenimas nestovi vietoje, jis juda pirmyn ir žmones supa vis geresnė gyvenamoji aplinka. Tokių  projektų ir darbų taip pat numatyta netolimoje ateityje. ienas iš jų – tai vietinės reikšmės kelio įrengimas į Užutrakio dvaro sodybą. Dabar esančiam „bulvių keliui“, pagrindiniam, vedančiam į Užutrakį, atsiras gera ir saugi alternatyva.

Siekiant pagerinti gyventojų poreikius, bus rengiami Trakų pirminio sveikatos priežiūros centro ir ligoninės bei Trakų rajono savivaldybės pastatų modernizavimo projektai.

Toliau plėtojant žalio ir darnaus miesto idėjas, Trakuose numatytos įrengti  papildomos elektromobilių įkrovimo stotelės Apžvalgos, Kranto, Senkelio gatvių automobilių stovėjimo aikštelėse, tokia stotelė numatyta ir adresu Vytauto g. 33. 

Senoji sostinė turi ir daugiau gerų naujienų. Ketinama pradėti medinio pėsčiųjų tilto iš Karvinės salos į Bažnytėlės salą Galvės ežere statybą. Laukia ir Totoriškių ežero vakarinės užimtumo zonos įrengimo ir pritaikymo turistams darbai.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Praėjusių metų Trakų seniūnijos veiklą, lūkesčius ir atities planus šios seniūnijos gyventojai aptarė su rajono vadovais, jų komandos nariais, savivaldybės administracijos darbuotojais, tarybos nariais.  

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image