Iš viso rezultatų:

Tikslas vienas – Trakuose visiems turi būti gera gyventi

2022-06-29
Tikslas vienas – Trakuose visiems turi būti gera gyventi

Šįsyk apžvelgsiu suplanuotus ir vykdomus darbus mūsų seniūnijoje vasarą. Trakų seniūnijos teritorija yra nemaža – per 14 tūkst. ha, gyventojų skaičius taip pat sparčiai auga – artėjame prie 9 tūkst. deklaruotų gyventojų ribos. Planuodami ir vykdydami darbus juos orientuojame ne tik į Trakų miestą, bet ir į visas kaimiškąsias vietoves, gyvenvietes.

Šįmet vėl karšta ir drėgna vasara, todėl šienauti nenustojame nei mes, nei mūsų rangovai. UAB „Trakų paslaugos“ dirba mieste ir miesto kapinėse, mes padedame, taip pat rūpinamės net 25 seniūnijos kaimiškomis kapinėmis, atmintinomis, pažintinėmis, gyventojų lankomomis vietomis, kuriose šiuo metu taip pat vyksta šienavimo darbai. Seniūnijoje šienaujami kaimų gatvių ir kelių kelkraščiai pavojingose, eismą apsunkinančiose vietose. Dirbame nuoširdžiai, nes visų mūsų tikslas yra vienas – gražūs ir tvarkingi Trakai, graži ir tvarkinga seniūnija.

Iš savivaldybės biudžeto seniūnijų savarankiškoms veikloms vykdyti eilutės atliekame darbus, apie kuriuos dar metų pradžioje kalbėjomės su seniūnaičiais ir bendruomenių atstovais. Trakų miesto kapinėse buvo įrengtos naujos skelbimų lentos, šaltu asfaltu lopomos duobės, įrengtos keturios vandens talpos abiejose Kozelkiškių, taip pat Daugirdiškių ir Varnikų kaimų kapinėse, į įrengtas talpas vandens atveža UAB „Trakų vandenys“. Suplanuotus darbus iš savarankiškų lėšų vykdysime ir toliau.

Daug problemų šiemet sudarė liūtys ir vėtros – daugybė išvartytų medžių, išplauti keliai. Reaguojame į gyventojų pastebėjimus ir, atsižvelgiant į oro sąlygas, žvyruojame ir autogreideriais profiliuojame žvyrkelius, tvarkome pralaidas, lopome duobes, išlyginamuoju asfaltu perklojamos problematiškos kelių ir gatvių atkarpos. Renovuotų daugiabučių namų kiemuose taip pat vyksta šaligatvių tvarkymo, asfaltavimo, korio dangos klojimo, planuojami kiemų apšvietimo darbai – norime paraginti gyventojus aktyviau pildyti paraiškas daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijai, kadangi renovavus namą savivaldybė iš biudžeto lėšų planuoja ir atlieka aplinkos tvarkymo darbus.

Vasara – karščiausias metų laikas Trakuose visomis prasmėmis, kai sulaukiame daug svečių, todėl darbų apimtys didėja ir tvarkant, prižiūrint aplinką, ir įrengiant naujas poilsio vietas. Totoriškių ir Akmenos paplūdimiuose bendradarbiaujant su Trakų kūno kultūros ir sporto centru atvežtas smėlis tinklinio aikštelėms. Ačiū aktyviems trakiškiams, kurie smėlį išlygino ir aikšteles paruošė žaidimams. Sutvarkyti laiptukai Šv. Jono Nepomuko parkelyje, laiptai nuo bazilikos Bernardinų ežero link, taip pat labai džiugu, kad gražiai tvarkomas Bernardinų ežero pakrantės pėsčiųjų takas. Artėjant miesto šventei birželio pradžioje Totoriškių ežere buvo įjungtas plaukiojantis fontanas, džiuginantis ir gyventojus, ir miesto svečius. Tikiuosi, jau spėjote jį aplankyti ir juo pasidžiaugti.

Vasara taip pat – žydėjimo, spalvų ir geros nuotaikos metas, todėl stengiamės, kad miestas būtų pasipuošęs gėlėmis. Pavasarį džiugino krokai ir narcizai, vasarą miestą papuošėme begonijų, ledinukų, zinijų nuostabiais žiedais. Sukabintos gėlinės ant apšvietimo stulpų, atitvaruose įsitaisę loveliai jau pradeda skleistis visu grožiu. Požeminių konteinerių aikštelėse vis daugiau tvarkos, po truputį įprantame atliekų nepalikti atvirose vietose, o tai labai džiugina.

Birželio pirmą savaitgalį praūžusi 30-oji Trakų miesto šventė buvo iššūkis visiems – ir organizatoriams, ir dalyviams – juk susitikome šiame nuostabiame renginyje po dvejų metų pertraukos. Smagu, kad miestas sulaukė ypatingai daug svečių, o mes gi stengėmės suderinti jų ir miesto gyventojų poreikius ir eismo, ir prekybos bei paslaugų teikimo bei miesto tvarkymo organizavimo prasme.

Apibendrinant noriu pasakyti, kad visuomet turime daugybę suplanuotų darbų, daug pradėtų įgyvendinti projektų laukia mūsų dar šiemet. Seniūnijos, savivaldybės darbuotojai, rangovai, kolegos kitose institucijose deda daug pastangų, kad mūsų miestas gražėtų ir puoštųsi. Mes visi – planuojantys, organizuojantys, tvarkantys,  šienaujantys, laistantys, šluojantys – į savo darbą įdedame dalelę širdies. Todėl dar sykį visiems Jums noriu padėkoti. Ne viską sekasi padaryti greitai, yra procesų, kurių trukmės mes įtakoti negalime, todėl dar sykį ačiū už kantrybę – tik visi kartu ir susitelkę galime pasiekti tikslų. O pagrindinis tikslas vienas – kad mums visiems Trakuose būtų gera gyventi.

Vilma Puišienė

Trakų seniūnijos seniūnė

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis