*alt_site_homepage_image*

Teikiamos kompleksinės paslaugos šeimai

Trakų rajono savivaldybė kartu su partneriais Paramos šeimai ir vaikams centru ir VšĮ Trakų švietimo centru nuo 2018 metų pradžios organizuoja ir teikia kompleksines paslaugas šeimoms. Paslaugos yra finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis.

Paslaugos teikiamos visoms šeimoms, kurios nori tobulinti pozityvios tėvystės įgūdžius, įveikti krizes ir priklausomybes, skatina burtis į savipagalbos grupes. Siekiama, kad šeima pagalbą gautų, kol dar problemos nėra įsisenėjusios. Paslaugos yra teikiamos vieno langelio principu: kai asmuo ar šeima pasikreipia į Paramos šeimai ir vaikams centrą, kuris atlieka bendruomeninių šeimos namų funkciją, yra suteikiama informacija apie vystančias užsiėmimų grupes savivaldybės teritorijoje.

Nuo sausio mėnesio individualios psichologo konsultacijos buvo teikiamos Trakų, Lentvario, Rūdiškių, Grendavės, Onuškio, Aukštadvario seniūnijose. Iš viso buvo konsultuojami 52 asmenys. Pozityvios tėvystės mokymai tėvams, norintiems tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes, vyko Aukštadvario, Lentvario, Trakų seniūnijose. Iš viso mokymus baigė 32 dalyviai. Mokymų metu tėvai turėjo galimybę įtvirtinti gautas žinias praktiškai – gaudami namų darbų užduotis, praktikavosi su vaikais namuose. Įgavo patirties dalindamiesi grupėje, kas iš siūlytų metodų veikia, kas neveikia ir kodėl. Šeimos įgūdžių stiprinimo užsiėmimai tėvams su vaikais vyko Onuškio seniūnijoje, šiuo metu tėvų su 7-11 metų amžiaus vaikais grupių užsiėmimai tęsiasi Lentvario ir Trakų seniūnijose. Šeimos įgūdžių stovykla vasaros metu buvo organizuojama Aukštadvario seniūnijoje, kurioje dalyvavo 20 asmenų. Būsimų mamų ir tėčių grupė vyko Trakuose, šiuo metu antroji grupė vis dar tebe vyksta. Iš viso į projekto veiklas per 2018 m. buvo įtraukti 153 dalyviai.

Tėvai, dalyvavę užsiėmimuose, dalinosi patyrimais: ,,Lankiau mokymus tėvams, buvo įdomu, kadangi informaciją, kurią sužinodavau, mėgindavau taikyti namie. Vaikas pradėjo labiau girdėti ir isterijų sumažėjo. O ankščiau būdavo, kad iš parduotuvės išeinam tik tada, kai nuperku, ko jis nori“. ,,Daug dalykų buvo žinomi, tačiau mokymai leido pasitvirtinti tą žinojimą ir dar kartelį priminė tam tikrus dalykus“.

Projekto veiklos bus tęsiamos dar tris metus. Norintys sužinoti apie paslaugas Trakų rajone ir vykstančias užsiėmimų grupes, kviečiame skambinti telefonu +370 612 87 316 arba teirautis el. paštu info@paslaugosseimoms.lt.

VšĮ Trakų švietimo centras
Adresas: Birutės g.46, Trakai
Tel.: 868511760, 852855413
El. p. [email protected] 
Interneto svetainė www.trakaisc.lt

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image