*alt_site_homepage_image*

Gegužės mėnuo – intensyvi įžanga į vasarą

Paluknio seniūnijos naujienos

Pakylėtai žengiame į vasarą – šiltąjį metų laiką pasitikome su didžiule Trakų miesto švente, tačiau gegužę atlikome ir daug kitų darbų – šis mėnuo buvo ypač intensyvus.

Infrastruktūros plėtra

Gegužę vyko susitikimas su Kultūros ministerijos atstovais dėl Lentvario dvaro parko, laukiančio svarbių sprendimų. Susitikimo metu aptarta tolesnė Lentvario parko teritorijos tvarkymo eiga. Būtina neatidėliojant pradėti parko grotos avarinės būklės likvidavimo darbus. Šį unikalų žymaus prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė sukurtą išskirtinio grožio parką pavyks atgaivinti tik bendradarbiaujant visoms institucijoms. Parengę visus projektus, tęsime bendradarbiavimą dėl darbų tęstinumo.

Susitikime taip pat aptarėme privažiavimo prie Užutrakio dvaro sodybos problematiką ir parengtą vietinės reikšmės kelio į Užutrakio dvaro sodybą nuo valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4722 (Trakai–Rykantai) statybos projektą.

Dar pernai ėmėmės svarbaus Onuškio bendruomenei objekto – Onuškio Kipro Petrausko aikštės – tvarkymo projekto rengimo. Paviešinome šio kultūros paveldo objekto projekto sprendinius. Tvarkomoje teritorijoje numatoma atnaujinti akmens grindinio dangą aikštėje, prie esamo šulinio planuojama statyti lauko laikrodį, suoliukus, vazonus gėlynams, taip pat bus statomi pėsčiųjų takai, ruošiamos vietos automobilių parkavimui.

Bendravau su Aukštadvario regioninio parko bei Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų valdyba. Aptarti bendri sąlyčio taškai, Aukštadvario regioninio parko potencialas, kalbėjomės apie bendradarbiavimą dėl lankytinų objektų priežiūros, nes lankytojui svarbi tvarkinga infrastruktūra. Diskutavome ir apie poreikį vykdyti aplinkosauginį švietimą.

Nuolat bendraujame su investuotojais, šį mėnesį susitikome su būtent Trakuose veiklą norinčiais plėtoti verslininkais. Nėra jokios paslapties, kad turime net kelis pastatus vaiduoklius, kuriems reikalingos didžiulės investicijos. Norime ir siekiame, kad gyventojams būtų sudaryta galimybė tiek apsistoti, tiek sveikatintis bei kitaip turiningai leisti laiką būtent Trakuose.

Pasirašėme sutartį su projektuotojais dėl Totoriškių ežero pakrantės – turėsime gerokai atnaujintą viešąją erdvę su naujai įrengta infrastruktūra poilsiui. Bus atnaujinta maudyklos zona, naujai įrengtas lieptas, planuojama įrengti ir zoną aktyviam laisvalaikiui, o pats traukos objektas bus lengvai pasiekiamas automobiliais, kuriuos galėsite palikti naujai sutvarkytoje aikštelėje.

Kartu su aplinkos ministru ir Valstybinės miškų urėdijos vadovu atidarėme po rekonstrukcijos atnaujintą Varnikų pažintinį taką. Tai – neabejotinai viena labiausiai lankomų, mėgstamiausių Trakų rajono gyventojų ir svečių vietų. Kviečiu patyrinėti ypatingą Varnikų botaninio-zoologinio draustinio gamtą bei išbandyti atnaujintą 5 km ilgio taką, vedantį pro miškus, Ilgelio pelkę, ežerėlius. Jūsų laukia ir apžvalgos aikštelės su suoliukais, pavėsinės. Nepraleiskite progos ir užsukti į naująją biuvetę bei įsipilti iš Trakų krašto žemės gelmių išgaunamo mineralinio vandens žygiui.

Tarybos sprendimai

Gegužės 30 d. vyko Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Pristačiau 2023 metų veiklos ataskaitą: mūsų komandos iniciatyvas, investicijas į švietimą, sveikatos apsaugą, Žaliojo kurso strategijos įgyvendinimo progresą, socialinius projektus, seniūnijų veiklą ir bendradarbiavimą su įstaigomis, asociacijomis. Taryba pritarė ir labai svarbiam dokumentui – 2024–2029 m. Vilniaus regiono funkcinės zonos strategijai. Vilniaus regiono funkcinės zonos strategija yra skirta mažinti regiono vidiniams ekonominiams netolygumams ir teritorijų atskirčiai, viešųjų paslaugų prieinamumo problemų sprendimui. Investicijos bus koncentruojamos siekiant panaudoti funkcinę zoną sudariusių savivaldybių bendrų veiksmų potencialą. Numatomos investicijos į viešosios turizmo infrastruktūros modernizavimą ir sukūrimą, pritaikant gamtos ir kultūros objektus lankyti, taip pat bendro infrastruktūros naudojimo iniciatyvas, vystant bendradarbystės erdves. Siekiant užtikrinti integruoto požiūrio įgyvendinimą, bus prisidedama prie atliekų rūšiavimo skatinimo regione. Taip pat pritarta memorandumui dėl dviračių transporto skatinimo ir plėtros veiksmų bei kitiems svarbiems klausimams.

Investicijos į kultūrą ir švietimą

Gegužę vyko pasitarimas dėl „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto. Aptarta projekto vykdymo eiga, iššūkiai. Primenu, kad šiame projekte dalyvauja net 5 mūsų rajono gimnazijos ir tai yra vienas iš svarbiausių pastarojo meto švietimo projektų rajone, leisiantis pagerinti vaikų švietimą, suteiksiantis daugiau galimybių mokytis šiuolaikiškai.

Tęsiami Trakų gimnazijos sporto salės įrengimo darbai, netrukus bus pradedami aplinkos tvarkymo darbai. Kadangi sulaukėme šiltų orų, taip pat pradėti kelių remonto, žvyrkelių greideriavimo darbai. Aptarėme kelių projektavimo iššūkius, viešųjų erdvių tvarkymą ir priežiūrą.

Taip pat lankiausi Onuškio, Rūdiškių ir Lentvario seniūnijose ir švietimo įstaigose. Su seniūnais ir vadovais aptarėme situaciją, iššūkius ir planus. Onuškio Donato Malinausko pagrindinėje mokykloje įrengtas ir jau veikia sensorinis kambarys. Pagreitį įgauna ir Rūdiškių stadiono statyba: bus įrengta 12 sporto šakų pritaikyta infrastruktūra, atnaujintame stadione galės varžytis įvairių sporto šakų mėgėjai, o apšvietimas leis sportuoti ir tamsiuoju paros metu. Na, o Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje suremontuotas vidinis kiemelis.

Diskutavome su Vytauto Didžiojo sąjungos prezidente, Seimo nariais dėl Vytauto Didžiojo paminklo projekto Trakuose. Sutarta pakoreguoti 8 metų senumo projektą – Karaimų saloje sukursime tiek istorinės atminties, tiek gamtos ir poilsio erdves. Net neabejoju, kad bendromis jėgomis pagaliau pavyks realizuoti šią idėją.

Pilietiškas ir kryptingas jaunimas

Šį mėnesį dalyvavau renginyje „Europietiškumo mokykla 2024“. Europietiškumo mokykla – nacionalinio masto renginys, kuriame dalyvauja mokiniai iš skirtingų mokyklų, su tikslu ugdyti pilietinę veiklą, dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Pasveikinau jaunimą ir palinkėjau domėtis politine situacija, rinkimais, nes būtent jie yra būsimi rinkėjai ir Lietuvos ateitis. Manau, kad politinis raštingumas bei pilietinis aktyvumas yra ypač svarbūs.

Vyko Trakų jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro projekto „Jungtys“ pristatymas. Projekto tikslas – mažinti neaktyvių jaunų žmonių skaičių, tikslingai dirbant su mažiau galimybių turinčiais jaunuoliais, nuosekliai įgyvendinant intervencines priemones bei užtikrinant prevencinių priemonių, atliepiančių konkrečių jaunų žmonių poreikius, įgyvendinimą.

Dėmesys sportui

Dalyvavau kitąmet Trakuose vyksiančio Pasaulio jaunių irklavimo čempionato darbo grupės posėdyje. Paskutinį kartą toks čempionatas Trakuose vyko 2017-aisiais. Su šia užduotimi Trakai puikiai susitvarkė ir 2013-aisiais, o 2012-aisiais čia vyko ir pasaulio jaunimo (U23) čempionatas. Šis čempionatas – puikus tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Susitikau su krepšinio klubo „Trakai“ atstovais, aptarėme klubo veiklą ir rezultatus. Klubo pagrindinė misija – vaikų ir jaunimo užimtumas per krepšinį. Džiaugiuosi, kad krepšinio klubas „Trakai“ yra tramplinas jaunimui siekiant aukštesnio lygio. Treniruotes šiuo metu lanko daugiau nei 60 vaikų, 2 komandos gina Trakų garbę Moksleivių krepšinio lygos U16 ir U18 čempionatuose.

Susitikau su lenktynininkais Sauliumi Zurliu ir Aiste Perminaite. Aptarėme būsimą sportininkų dalyvavimą ir atstovavimą Trakų rajonui Elektrėnų ralyje. Šiemet ralyje Trakams atstovaus net du sportininkai.

Įteikiau padėkos raštus Lietuvos kiokušin karatė rinktinės narei Beatričei Šurpikaitei už Lietuvos kiokušin karatė jaunimo čempionate iškovotą 1-ąją vietą bei 3-iąją vietą suaugusiųjų čempionate ir Mongolijoje vykusio Pasaulio poledinės žūklės čempionato nugalėtojams, Lietuvos sportinės žūklės nacionalinės rinktinės nariams Evaldui Bernatoniui ir Deividui Račkauskui.

Atstovavimas Vilniaus regiono plėtros taryboje

Glitiškių dvare įvyko Vilniaus regiono plėtros tarybos kolegijos posėdis. Buvo išklausyti aktualūs AB „Energijos skirstymo operatorius“ bendradarbiavimo su savivaldybėmis pranešimai, pristatyta Vilniaus regiono darbo rinkos analizė ir planuojamų įgyvendinti aktyvios darbo rinkos politikos priemonių 2024 m. programa, patvirtinta Vilniaus regiono plėtros plano 2014‒2020 m. įgyvendinimo 2023 m. ataskaita ir priimti kiti visam Vilniaus regionui aktualūs sprendimai.

Tarptautinis bendradarbiavimas

Vyko susitikimas su Kano (Caen) miesto savivaldybės delegacija, kurio metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės. Prancūzijos šiaurėje, Normandijos regione, esantis Kanas norėtų artimiau bendradarbiauti su miestu partneriu Lietuvoje, nes plėtoja bendradarbiavimą su Baltijos ir Šiaurės šalimis. Jau 30 metų kiekvieną lapkritį Kano mieste vyksta unikalus Borealio festivalis, skirtas šioms šalims, kuriame kasmet dalyvauja menininkai ir iš Lietuvos. Kano miestas kitais metais minės savo 1000-metį ir pageidautų užmegzti partnerystę su Trakais.

Vyko nuotolinis susitikimas su Ivano Frankivsko (Ukraina) miesto meru. Mūsų miestas partneris šiemet švenčia 362-ąjį gimtadienį. Susitikime išreiškėme palaikymą merui ir drąsiems miesto gyventojams, aptarėme tolesnes bendradarbiavimo ir pagalbos jiems teikimo galimybes.

Minėjimai ir renginiai

Nors vasara dar tik prasidėjo, renginių skaičius jau gerokai išaugęs. Šiltąjį metų laiką atidarėme su Trakų miesto švente. Didžiuojuosi ir džiaugiuosi šventėje pasirodžiusiais mūsų kolektyvais, orkestrais, puikiai pasiruošusiomis švietimo įstaigomis. Esu dėkingas svečiams už sukurtą bendrą gerą šventės nuotaiką ir visai komandai, kuri labai daug dirbo ir stengėsi, kad šios šventės nepamirštume! Tikiuosi, kad įspūdžiai dalyviams ir gausiai apsilankiusiems svečiams nepasimirš iki pat kitų metų.

Gegužę dalyvavau Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dienos minėjimo renginyje. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje vyko iškilminga ugniagesių gelbėtojų šventė. Bazilikoje po mišių buvo pasveikinti ir pagerbti Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Trakų rajono priešgaisrinės gelbėjimo įstaigos pareigūnai. Kartu su įstaigų vadovais sveikinome ugniagesius ir įteikėme jiems padėkos raštus. Beje, ir pats buvau apdovanotas „Už nuopelnus ugniagesybai“ medaliu.

Dalyvavau iškilmingoje Užupio Respublikos Konstitucijos karaimų kalba lentos atidengimo ceremonijoje, skirtoje karaimų įsikūrimo Lietuvoje 625-ių metų jubiliejui. Dėkoju rėmėjams ir bendruomenei už atliktą darbą ir prasmingą įsiamžinimą.

Tarptautinės šeimos dienos proga kartu su savo šeima dalyvavau piknike, kuris vyko Šeimų parke Lentvaryje. Renginį organizavo Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lentvario padalinys, vykdydamas projektą „Lentvario (NE)pasakojimai“.

Trečiąjį gegužės penktadienį minėjome Vaiko dieną. Ta proga pas mane lankėsi iš Turkijos, Alanijos, grįžę Rūdiškių gimnazijos mokiniai. Vaikai man įteikė lauktuves, pabendravome, pasikalbėjome apie kelionę ir jų įspūdžius, aš juos taip pat pasveikinau Vaiko dienos proga.

Turėjau gražią pavasario popietę su šeima – sudalyvavau 15-toje Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventėje. Susitikau ir pabendravau su visai neseniai Lentvaryje įsikūrusių ir sėkmingai veikiančių grupinio gyvenimo namų gyventojais. Šio renginio tikslas – keisti neretai vis dar klaidingą visuomenės požiūrį į sutrikusio intelekto žmonių gebėjimus, mažinti šių žmonių socialinę atskirtį. Esu dėkingas ir sveikinu UAB „Penki kontinentai“ už prisidėjimą organizuojant nuostabią šventę.

Vizitai ir susitikimai

Praėjusį mėnesį lankiausi transformuotame Rykantų pašto senajame pastate. Jurgitai Ribinskaitei-Glatzer idėja atgaivinti senąjį pašto pastatą Rykantuose gimė per karantiną. Rykantų pašto pastato transformacijos tikslas – sukurti erdvę, kurioje įvairios poveikį kuriančios organizacijos galėtų keistis idėjomis, megzti ryšius, kasdien dirbti neformalioje aplinkoje, spręsti svarbius klausimus ir atnaujinti savo gyvenimo, veiklos strategijas.

Savivaldybėje lankėsi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Elektrėnų skyriaus atstovai, pristatę draugijos veiklą ir pasidalinę ateities planais ir veiklomis. Ši organizacija prisistato visose šalies savivaldybėse supažindindama su visoje Lietuvoje veikiančiu pagalbos numeriui 111, organizacijos siekiais ir tikslais. Pagrindinės organizacijos veiklos sritys: vienišų senjorų priežiūra, pagalba neįgaliems žmonėms ir jų šeimoms, mokymas teikti pirmąją pagalbą, humanitarinė pagalba pažeidžiamiausiems žmonėms Lietuvoje, pagalba pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams bei migrantams.

Bendravau ir su jaunimo darbuotojais. Minint Jaunimo darbuotojų dieną, savivaldybėje lankėsi su jaunimu dirbančių rajono organizacijų atstovai. Buvo aptartos jaunimui aktualios problemos, darbo bei projektinės veiklos lūkesčiai, ateities siekiai bei uždaviniai.

Padėkos ir sveikinimai

Už ilgametį profesionalų darbą padėkojome gydytojai Jurgai Dūdienei, dirbusiai Trakų rajono sveikatos centro Šeimos medicinos centro Šeimos medicinos Aukštadvario skyriuje.

Pasveikinau️ Motinos dienos proga pagerbtą Senųjų Trakų gyventoją Zofiją Rudzis, išauginusią keturis vaikus ir Prezidento Gitano Nausėdos dekretu apdovanotą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Vyko susitikimas su Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Trakų kuopos jaunųjų šaulių būriu, kuriems įteikiau kareiviškus džemperius. Didžiuojuosi ir džiaugiuosi rajono jaunimu, kurie pasiryžo tapti šauliais ir prisiekė Tėvynės labui.

Pasveikinome susirinkusius Trakų rajono buhalterių šventės dalyvius, įteikėme atminimo suvenyrus. Renginio dalyviai susidomėję klausėsi etiketo eksperto Armino Lydekos paskaitos apie tarnybinę etiką ir etiketą.

 

Andrius Šatevičius,

Trakų rajono savivaldybės meras

 

Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image