*alt_site_homepage_image*

Įsimintina „Navos“ viešnagė Jonavoje

 

Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupės ,,Nava“ šokėjai gegužės 24 d. dalyvavo XI Tarptautiniame chorinės muzikos ir šokių festivalyje „Šviesa amžinoji dainos“ Jonavoje, Joninių slėnyje.


 

 

Puikiame renginyje dalyvavome drauge su 9 chorais ir 4 šokių kolektyvais iš Lietuvos, taip pat svečiais iš Moldavijos ir Estijos. Renginyje koncertavo daugiau nei 340 muziką ir šokį puoselėjančių žmonių draugija.

Tarptautinis chorinės muzikos ir šokio festivalis prasidėjo šventine eisena nuo Jonavos kultūros centro iki Joninių slėnio. Dalyviai su pasididžiavimu nešę kolektyvų, miestų ir bendruomenių vėliavas, dainavo, sveikinosi su Jonavos miesto gyventojais.

Koncertą labai įdomiai vedė operos solistas Liudas Mikalauskas, kuris atliko ir kelis kūrinius. Šokių kolektyvų pasirodymus iš Lentvario, Aukštadvario, Kaišiadorių ir Jonavos keitė choristų balsai iš Kėdainių, Jurbarko, Kazlų Rūdos, Ukmergės, Samylų, Domeikavos, Jonavos. Chorams akompanavo Panevėžio pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Jõgevos kamerinis choras iš Estijos bei Moldavijos dainų ir šokių folkloro kolektyvas „Smuglenca“ pristatė savo tautų liaudies dainas, šokius, temperamentu užkrėtė žiūrovus. Šventę vainikavo bendras kūrinys „Mūsų dienos kaip šventė“, kurią atliko visi dalyviai. Renginio pabaigoje vadovams įteiktos gėlės, padėkos ir atminimo dovanėlės.

Dėkojame Jonavos kultūros centrui už nuoširdų priėmimą ir puikų renginį. Didžiuojamės, kad galėjome dalyvauti. Tariame nuoširdų „ačiū“ Jonavos žiūrovams, negailėjusiems aplodismentų. Dalyvavimas renginiuose ir festivaliuose – neįkainojama patirtis ir galimybė tobulėti . Tautiniai šokiai padeda geriau suprasti ir puoselėti savo kultūrinį identitetą, išsaugoti etninį palikimą ir tradicijas.
 

Violeta Nairanauskienė 
 „Navos“ kolektyvo narė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image