*alt_site_homepage_image*

Įamžintas trakiečio Romualdo Lanko atminimas

Šiandien Trakų rajono savivaldybės taryba savo sprendimu įamžino Lietuvos laisvės kovotojo, visuomenininko trakiečio Romualdo Lanko atminimą ir suteikė vienai iš Trakų miesto gatvių jo vardą.

Tarybos posėdyje nuoširdžius padėkos žodžius tarė R. Lanko sūnus Algiimantas Lankas, dalyvavo dukros Ramunė ir Romualda, kiti šeimos nariai, taip pat Trakų bendruomenės „Santalka“ pirmininkė Nijolė Dočkuvienė.  

R. Lanko vardu vadinsis iki šiol buvusi bevardė gatvė Trakuose nuo Vytauto ir Birutės gatvių sankryžos iki Trakų gatvės.  

Trakietis buvo vienas iš Lietuvos Sąjūdžio kūrėjų, įkūrė Trakų Sąjūdžio grupę, aktyviai reiškėsi kultūros paveldo išsaugojimo srityje, jaunystėje buvo žinomas irklavimo sporto atstovas, buvo apdovanotas Sausio 13-tosios medaliu už drąsą ir pasiaukojimą ginant Lietuvos nepriklausomybę. Talkinant bendraminčiams ir bendražygiams, tarp jų profesoriui Vytautui Landsbergiui, išleido dvi knygas –  „Kareivis ieško teisybės“, „ Klaipėdos irklavimo istorija 125“. Šiemet balandį buvo paminėtas R. Lanko mirties 10-metis.

Trakų rajono savivaldybės vadovai, taryba pritarė Trakų bendruomenės iniciatyvai įamžinti R. Lanko atminimą ir atidavė pagarbą šio žmogaus gyvenimui ir jo darbams.   

Trakų rajono savivaldybės informacija     

Nuotraukoje: (iš kairės) Rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, R. Lanko šeimos nariai – Saulius Pridotkas, Romualda Pridotkienė, Žydrūnė Lankienė, Trakų bendruomenės „Santalka“ pirmininkė Nijolė Dočkuvienė, Algimantas Lankas, Ramunė Lankaitė, rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius.

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image