Iš viso rezultatų:

Dėl patvirtintų didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkių Trakų rajone

2021-04-28
Dėl patvirtintų didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkių Trakų rajone

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Vilniaus departamento Trakų skyrius informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ( NMVRVI) 2021  m. balandžio 23–26 d. nustatyti 16 didelio patogeniškumo paukščių gripo H5N8 (DPPG) protrūkių, iš kurių 2 atvejai –Trakų rajono savivaldybėje.

VMVT Vilniaus departamentas informuoja, kad DPPG protrūkiai nustatyti:

  •  Lentvaris, Trakų r. sav., (laikyta 11 vištų).
  •  Petkeniškių k., Trakų r. sav., (laikytos 32 vištos).

Visi naminių paukščių laikymo vietoje likę gyvi paukščiai buvo saugiai sunaikinti. Ūkiuose esančios paukščių laikymo patalpos  valomos ir dezinfekuojamos. Iš viso protrūkiuose savo reikmėms buvo laikoma ir nugaišo per 300 paukščių.

Įtarimų dėl galimo paukščių gripo kilo, kai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo gauti pranešimų apie nugaišusius savo reikmėms laikytus paukščius, praėjusį savaitgalį įsigytus Maišiagaloje, Rudaminoje ar Lentvaryje. Šiuo metu yra gauta 17 pranešimų, kad staiga gaišti pradėjo tiek naujai įsigyti, tiek ir anksčiau laikyti kartu su įsigytais paukščiai.

Reaguojant į situaciją VMVT direktoriaus įsakymu, nuo š. m. balandžio 24 d. sugriežtinta prekybos gyvais paukščiais vietų kontrolė, t. y. atliekama prekybos vietų, kuriose prekiaujama gyvais paukščiais, kontrolė, tikrinama informacija apie galimai vykdomą nelegalią prekybą gyvais paukščiais tam neskirtose vietose.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Trakų skyriaus informacija

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis