*alt_site_homepage_image*

Baigėsi XVIII „Trakų fanfarinė savaitė“

Liepos 31–rugpjūčio 6 d. praūžė aštuonioliktoji „Trakų fanfarinė savaitė“ – tarptautiniai meistriškumo, kvalifikacijos tobulinimo kursai ir festivalis.

Vakar, rugpjūčio 6 d., Trakų kultūros rūmuose įvyko baigiamasis „Trakų fanfarinės savaitės“ koncertas. Aštuonioliktasis festivalis užbaigtas tarptautinio „Trakų fanfarinės savaitės“ orkestro (dirigentas Bert Langeler) ir solisto, birbynininko Egidijaus Ališausko pasirodymu. Klausytojams buvo pristatyti G. Rossini, J. Bosveld, O. M. Schwartz, T. Nijhof ir kitų kompozitorių kūriniai.

Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus globojamos „Trakų fanfarinės savaitės“ atidarymo koncerto metu šiemet organizatorius ir dalyvius sveikino Trakų rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Inesa Židonytė, o per baigiamąjį renginį nuoširdžius padėkos žodžius tarė vicemerė Jolanta Abucevičienė. Šį puikų tarptautinį projektą palaikė ir šiltus aplodismentus atlikėjams dovanojo Lietuvos Respublikos Seimo narė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai ir atstovai.

2005 m. pradėtas įgyvendinti tęstinis projektas „Trakų fanfarinė savaitė“ į Trakus sukviečia lektorių žvaigždyną, puikius atlikėjus iš įvairių pasaulio valstybių ir koncertais nustebina net pučiamųjų instrumentų muzikos gurmanus. Šio projekto istoriją priminė Trakų kultūros rūmų fojė eksponuojama 2012–2020 m. nuotraukų paroda „Sustok, akimirka...“ (nuotraukų autoriai Dana Buinickaitė, Liudmila Felčinskaja, Arvydas Mišeikis).

Šiemet projekte dirbo trylika aukščiausio meistriškumo lektorių iš Jungtinės Karalystės, JAV, Ispanijos, Vokietijos, Nyderlandų, Estijos ir Lietuvos. Pamokose dalyvavo daugiau nei šimtas pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais grojančių tarptautinės meistriškumo mokyklos dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos, Argentinos, Belgijos ir Italijos. Meistriškumo pamokas stebėjo ir kvalifikaciją kėlė pusšimtis šalies muzikantų bei pedagogų, o įvairiose erdvėse įvyko dešimt nemokamų koncertų. „Trakų fanfarinės savaitės“ metu į Trakų meno mokyklą užsukti kvietė ir „Buffet Group“ kompanijos muzikos instrumentų paroda.

Trakų meno mokyklos su partneriais (Trakų švietimo centru, Trakų kultūros rūmais, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir kt.) organizuojamą festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Trakų rajono savivaldybė, „Buffet Crampon“, UAB „Anvalda“, kaimo turizmo kompleksas „Riterio krantas“ ir kt.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Nuotraukoje: XVIII „Trakų fanfarinės savaitės“ dalyviai, 2023 m. rugpjūčio 6 d. Simonos Mockevičienės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image