*alt_site_homepage_image*

Antrąkart istorijoje švęsta Trakų įkūrimo sukaktis

Praėjusį savaitgalį Trakai gyveno 701-ojo gimtadienio ritmu – įvairiose miesto erdvėse vyko renginiai ir sklido šventinė nuotaika. Drauge su Trakų rajono gyventojais ir svečiais iš kitų Lietuvos vietovių antrąkart istorijoje švęsta Trakų įkūrimo sukaktis. Pasitarus su istorikais, miesto įkūrimo data nuspręsta laikyti 1322 m. rugsėjo 8 d., tad pernai minėtas jubiliejinis gimtadienis.

Penktadienį šventė prasidėjo Vilniaus arkivyskupijos vyskupo augziliaro Arūno Poniškaičio už Trakų miesto ir gyventojų gerovę aukotomis šv. Mišiomis Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje. Į šias paskutinę Trakinių atlaidų dieną vykusias šv. Mišias, klebono Jono Varanecko kvietimu, atvyko ir Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis, kiti kunigai. Jose dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemerė Jolanta Abucevičienė, tarybos nariai, savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, darbuotojai ir gausiai susirinkę parapijiečiai.

Šią pagrindinę šventės dieną Vytauto Didžiojo krante vyko edukacijos – buvo lipdomi molinukai, rišamos lėlytės, kalamos monetos, kepama duonelė, gaminamas Trakams skirtas atvirukas ir sprendžiamas miesto kryžiažodis.

Vakarop čia pat misterija atgaivino legendą apie kunigaikščio Kęstučio ir Birutės meilę, Trakų įkūrimą, įspūdingų, neužmirštamų akimirkų dovanojo ir daug žiūrovų subūrė dainininkės bei dainų kūrėjos GJan su grupe bei didžėjaus Leon Somov pasirodymai. Netrūko garso, šviesų ir muzikos!

Kaip ir dera, sceną papuošė gimtadienio tortas ir buvo tartas sveikinimo žodis. Linkėjimų miesto ir viso rajono gyventojams negailėjo scenoje pasirodęs meras. Jis visus pakvietė paragauti torto – svečiai buvo vaišinami pyragėliais. Muzikinį sveikinimą – himną Trakams – skyrė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, baritonas Steponas Zonys.

Puiki nuotaika lydėjo ir šeštadienį. Trakuose, bendradarbiaudami su savivaldybe, joniškiečiai surengė iškylą. Tai ketvirtasis toks renginys. Pirmąkart Joniškiečių piknikas suorganizuotas 2019 m. Vilniuje, 2021 m. vyko Rygoje, 2022 m. – Klaipėdoje.

Vyko sporto varžybos, edukacijos, dalytasi prisiminimais ir pasakojimais apie Trakus ir Joniškį. Vytauto Didžiojo krante svečiai galėjo susipažinti su Joniškio krašto tautodaile ir paragauti kulinarinio paveldo patiekalų. Scenoje pasirodė Joniškio kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai. Trakų rajono savivaldybės meras šiltai sutiko į miesto gimtadienį atvykusį Joniškio rajono savivaldybės merą Vitalijų Gailių, vicemerus Vaidą Aleknavičienę ir Aivarą Rudnicką. Pavakare Trakų kultūros ir meno centre Joniškio kūrėjų bendruomenė pristatė šventinį miuziklą „Metų laikai ir kitos subtilybės“ (rež. Violeta Tuomaitė ir Dovilė Juknienė).

Teatro pasirodymai vyko ir sekmadienį. Trečiąją gimtadienio dieną Trakų kultūros ir meno centre džiugino Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Chaosas“ (rež. Valentinas Masalskis).

Trakų 701-ojo gimtadienio renginius organizavę Trakų rajono savivaldybė bei Trakų kultūros ir meno centras nuoširdžiai dėkoja partneriams: Joniškio rajono savivaldybei, UAB „LTG Link“, UAB „Skuba“, radijo stočiai „Extra FM“, ir visiems kartu šventusiems.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Nuotraukoje: Trakų 701-ojo gimtadienio šventė, 2023 m. rugsėjo 8 d. Scenoje sveikina Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image