*alt_site_homepage_image*

Žemės dienos šventė „Mineralinis vanduo – gamtos dovana“ dovanojo saulėtą nuotaiką

Naujienos

Kovo 20 -ąją, Pasaulinę žemės dieną, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Trakų seniūnija ir Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninis padalinys ją paminėjo organizuodami šventę „Mineralinis vanduo – gamtos dovana“.

Ši diena – tai astronominė pavasario pradžia, o artėjantis pavasario lygiadienis reiškia, kad diena ir naktis visuose Žemės rutulio kampeliuose tampa vienodo ilgumo. Į renginį susirinko nemažas būrys jaunimo. Šventę pradėjome eisena. Vėjyje plazdant Žemės vėliavai, žygiavome Jaunimo taku link netoli Varnikų pažintinio tako įrengtos mineralinio vandens biuvetės. Keliaudami ne tik grožėjomės gamta, bet ir kartu su Trakų seniūne Vilma Puišiene tvarkėme aplinką. Nešini pilnais šiukšlių maišais atkeliavome iki biuvetės. Gražius žodžius Žemei tarė Trakų seniūnė V. Puišienė, Trakų girininkijos girininkas Vytautas Staišiūnas. Įvertinę neatsakingo elgesio poveikį gamtai, susimąstę ir susikaupę, visi kartu davėme priesaiką: pasižadėjome Žemės neteršti, ją puoselėti ir labai branginti.

UAB „Trakų vandenys“ inžinierius Algimantas Lankas papasakojo apie biuvetėje tekantį mineralinį vandenį. Jis pabrėžė, kad iš gręžinio išgaunamas vanduo yra natūraliai švarus ir nėra jokios vietinės antropogeninės taršos požymių. Vanduo pasižymi maža gamtinės kilmės bendros geležies koncentracija, o dėl mažos mineralizacijos tinka „sumažintai natrio dietai“. Visus susirinkusiuosius pakvietė paskanauti mineralinio vandens – tyros gamtos dovanos. Atsigaivinę šiuo vandeniu visi dalyvavome viktorinoje „Vanduo – gamtos dovana“.

Smagu, kad jaunimas atsakė į visus klausimus, už kuriuos buvo apdovanoti knygomis. Po viktorinos kartu su Trakų girininkijos girininku įkėlėme inkilus naminėms pelėdoms, šikšnosparniams, musinukėms ir varnėnams. Džiaugiamės, kad Žemės dieną gamta mus lepino saulės spinduliais, paukščių čiulbėjimu, mineralinio vandens čiurlenimu ir miško ošimu. Gera kvėpuoti švariu oru, matyti natūralią aplinką, klausytis gamtos garsų... Tai mus skatina vis iš naujo susimąstyti apie tai, kad Žemė – mūsų namai!

Saugokime ją, mylėkime, gerbkime!

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image