*alt_site_homepage_image*

Vėl džiugino vaikų vasaros socializacijos stovykla „Vabaliukai“

Naujienos

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje birželio 17–21 d. buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas „Vabaliukai 2019“. Tai – penkių dienų vasaros stovykla, skirta priešmokyklinio ir pradinio ugdymo klasių mokiniams.


Projektas yra tęstinis, stovykla organizuojama nuo 2004 metų. Organizuojant šią vasaros poilsio stovyklą siekiama pasirūpinti turiningu vaikų laisvalaikiu vasaros atostogų metu.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą. Įvairių užsiėmimų dėka sujungiamas aktyvus poilsis ir kūrybinių įgūdžių lavinimas: edukacinės ekskursijos, meniniai užsiėmimai, viktorinos, šokiai, integraciniai užsiėmimai.

Šiltą pirmadienio rytą stovyklautojai sugužėjo į dieninės stovyklos „Vabaliukai“ atidarymą, kur jų laukė organizatorė Lucija Kašėtienė ir pedagogė Galina Grinevič. Pedagogės surengė įdomią edukacinę veiklą „Vabzdžiai pievoje“. Antrą pusdienį vaikai gerėjosi kūrybinės studijos „Saulutė“ edukacine programa „Stebuklinga klėtis“, muilo burbulų šou.

Antroji stovyklos diena buvo skirta teatrui. Mokytoja Magdalena Klepka kartu su Renata Matickienė paruošė veiklą „Persirengėlių puota“. Stovyklautojai vaidino, kūrė įvairius personažus, pristatė savo inscenizacijas.

Trečioji stovyklos diena. Anglų kalbos mokytoja Jūratė Repčikienė organizavo viktoriną „Ką aš žinau apie savo kraštą“. Po pietų muzikos mokytoja Lilija Kieras organizavo integracinių šokių mokymus.

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta edukacinei išvykai į Žaslių kultūros centrą, kur edukacinę programą vedė sertifikuoto tautinio paveldo produkto (kugelio) gamintoja, tradicinė amatininkė Dalia Ramonienė. Edukacinės programos tikslas – sudaryti palankias sąlygas tautinio paveldo produkto (kugelio) kepimo tradicijų išsaugojimui, perėmimui ir populiarinimui. Amatininkė D. Ramonienė atskleidė „Žaslietiško kugelio“ išskirtinumo paslaptis: pasakojo apie tradicinius lietuvių patiekalus, kugelį, jo kilmę. Kol kepė kugelis, vaikai smagiai žaidė, šoko lietuvių liaudies ratelius. Iškepus kugeliui, jis buvo degustuojamas, vaišinamasi amatų centro darbuotojų rinkta ekologiška žolelių arbata.

Penktoji diena stovykloje buvo skirta saugiai vasarai. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Garbotovič supažindino stovyklautojus su pirmos pagalbos teikimu. Vaikai žiūrėjo edukacinius filmukus, pasitikrino savo žinias. Po pietų mokinukų laukė kūno kultūros mokytojas Andrius Kaveckas su aktyviomis sportinėmis veiklomis.

Nors vasaros stovykla „Vabaliukai“ tapo jau tradicine, tačiau pedagogės kasmet geba nudžiuginti stovyklautojus, paruošdamos naujų, vis įdomesnių veiklų ir išvykų. Mokiniai smagiai ir turiningai praleido laiką.
 

Renata Matickienė 
Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 
ietuvių kalbos mokytoja

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image