*alt_site_homepage_image*

Vasario 16-oji mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Onuškyje

Naujienos

Onuškyje – mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – onuškiečiai sutiko drauge su garbingais svečiais, pakilia nuotaika bei kupina meilės širdimi savo šaliai, savo kraštui, savo gimtinei ir jos žmonėms.

LR Seimo narė Edita Rudelienė pasveikino susirinkusius, pakėlė Lietuvos trispalvę. Pačioje miestelio širdyje plačiai nuaidėjo „Tautiška giesmė“, kurią atliko LR vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“, vadovas Romas Makarevičius. Sveikinimus tarė Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė. Onuškio Donato Malinausko pagrindinės mokyklos direktorė Rima Blikertienė pasidalino jausmingomis akimirkomis, kurias kartu su mokiniais patyrė Prezidentūroje, gėlių perdavimo ceremonijoje Vasario 16-osios akto signatarų artimiesiems.    

Staigmeną pateikė kaimynai – Grendavės seniūnijos atstovai. Vedami energingojo seniūno Sauliaus Janulevičiaus, drauge su Trakų rajono savyvaldybės tarybos nariu Antanu Nedzinsku, iškėlę sau tikslą pėsčiomis įveikti atstumą tarp Grendavės ir Onuškio. Spalvingai ir „motorizuotai“ atvyko į mažąją sostinę pasveikinti onuškiečių ir krašto svečių su švente.

Vėliau renginys persikėlė į Onuškio Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo šventorių. Prie Vasario 16-osios akto signataro, kraštiečio Donato Malinausko ir jo artimųjų kapų. Onuškio Donato Malinausko pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Kęstutis Andriulionis pasakė jautrią ir pamokančią kalbą. Kapus papuošė gėlių puokštės, sužibo žvakių ugnelės.

Onuškio Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje itin didelis dėmesys skiriamas valstybinių švenčių ir atmintinų dienų minėjimams. Ne išimtis ir šie metai. Šv. Mišias už laisvą Lietuvą, už mirusiuosius, kovojusius dėl Lietuvos laisvės, už signatarą Donatą Malinauską, už gyvuosius – puoselėjančius ir kuriančius Lietuvą šiandien, aukojo Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis, rez. bažn. t. lic. Kaišiadorių vyskupijos kurijos kancleris Gediminas Tamošiūnas, Onuškio parapijos klebonas Algimantas Gaidukevičius.    

LR vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“ savo giesmėmis bei lietuviškomis dainomis virpino ne tik bažnyčios skliautus, bet ir tikinčiųjų širdis!

Šventė – tai nuostabus buvimas kartu! Kurkime drauge tą jautrų vienybės jausmą, kur kiekvienas svarbus toks, koks yra. Dėkojame visiems už bendrystę.

Renginys pasibaigė, tačiau šventinė diena tęsėsi. Netikėtą dovaną paruošė ir gamta – po pietų pasirodė saulė! Nenustokime džiaugtis šia diena ir tais, kurie yra šalia! Lai tęsiasi šventė kiekvieno namuose ir  širdyse. Su pavasariška Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

 

Liuda Korsanovienė,

Trakų kultūros ir meno centro

Onuškio padalinio kultūrinių renginių organizatorė

 

Nuotraukoje: Vasario 16-osios minėjimo Onuškyje dalyviai. Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image