*alt_site_homepage_image*

Varsos aidai Trakų kultūros ir meno centre

Naujienos

Trakų kultūros ir meno centre vyksta Vilniaus klubo narių kūrinių paroda „Varsos aidai“. Vilniaus klubo nariai papuošė centro sienas margais, spalvingais ir tokiais jaukiais skiautinių meno kūriniais.

Parodos atidaryme dalyvavo aktyviausios klubo narės Giedrė Rečiūnienė ir Laima Kertinauskienė. Trumpai apie jas.

Giedrė baigusi Vilniaus edukologinį universitetą bei įgijusi chemijos ir taikomųjų darbų specialybę. Vėliau studijavo Šiaulių pedagoginiame institute, ir įgijo tiflopedagogo specialybę. Dirbo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre (tuometinėje Antano Jonyno mokykloje). Skiautinius pradėjo siūti 2000 m., baigusi siuvimo kursus. Giedrei įdomu dėlioti įvairias spalvas, raštus, yra išbandžiusi begalę technikų ir visuomet stengiasi to išmokyti savo mokinius.

Laima studijavo Vilniaus dailės institute architektūros specialybę. Skiautinius pradėjo siūti 2000 m., baigusi Vilniaus skiautinių klubo URTĖ organizuotus siuvimo kursus. Kursuose susipažino su bendramintėmis, pamėgusiomis užburiančią skiaučių dėlionę. Laima prisipažįsta, kad labiau patinka siūti ne tradicinius skiautinius iš blokų, bet laisvos kompozijos, mažesnio formato, sieninius „pano - paveikslus“. Prieš ketverius metus susidomėjo bizantinių ikonų piešimu (tapymu, „rašymu“). Keletas darbų yra parodoje.

Klubo narės yra gyvavusio skiautinių klubo VARSA narės, kurios siuvo bendrus klubo skiautinius kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro (LASUC) auklėtiniais. Jų bendrus darbus taip pat galima išvysti parodoje.  

Parodos atidarymą praskaidrino vaikų klegesys, meninį pasirodymą dovanojo Trakų vaikų l/d „Obelėlė“ vokalinė grupė, vad. Vilma Šerpenskienė.

Klubo jau nebėra, bet dar vis girdisi jo aidai, kurie nuo skambės Trakuose iki kovo 6 d.

 

Meida Mikučionienė,

Trakų kultūros ir meno centro projektų vadovė 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image