Trakuose dvi dienas viešėjo Lenkijos miesto Košalino, su kuriuo Trakus sieja tarptautinio bendradarbiavimo sutartis, delegacija. Jos nariai yra ir Lenkijos vyriausybinio fondo „Parama lenkams Rytuose“ atstovai, kuriems vadovavo fondo Košalino skyriaus pirmininkas Zygmuntas Czapla.
Delegacija pirmiausia apsilankė Rūdiškėse. Jos narius Rūdiškių bibliotekoje pasitiko miestelio gyventojai, seniūnas Tadeušas Pavlovskis, Rūdiškių bibliotekos darbuotojos, Trakų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Renata Kurmin.
Svečiai iš Košalino rūdiškiečiams pristatė Lenkijoje išleistą knygą „Išsaugoti atmintį“(„Uratowac pamięc“), kurioje publikuoti Rūdiškėse gyvenusių ir emigravusių į Košaliną žmonių prisiminimai bei šį leidinį padovanojo.
Pristatytoje knygoje yra ir Wiktor Czupailo, gimusio 1943 metais Rūdiškėse, įamžinti prisiminimai.
Rūdiškių seniūnas T. Pavlovskis svečiams perteikė Rūdiškių istoriją, apibūdino jų dabartį, pasidalijo ateities planais. Rūdiškių bibliotekos darbuotojos maloniai priėmė svečius, su jais mielai bendravo susitikime dalyvavę rūdiškiečiai.
Kitą dieną svečiai iš Košalino aplankė Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinę mokyklą, kur juos šiltai priėmė mokyklos direktorius Romualdas Gžybovski su direktoriaus pavaduotoja Elvyra Lavrukaitiene. Delegacija mokykloje klausėsi mokyklos muzikos mokytojos Lilijos Kieras su mokytojais ir ugdytiniais paruošto teminio koncerto, gėrėjosi mokinių pasirodymu.
Delegacija buvo supažindinta su Senųjų Trakų istorija, kultūriniu paveldu, tradicijomis ir vertybėmis, kuriomis vadovaujasi mokykla.
Su delegacija susitiko ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnė. Susitikimo metu buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.
Renata Kurmin
Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė
Nuotraukoje: Košalino delegacija su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene(trečia iš kairės) ir administracijos direktoriaus pavaduotoja(trečia iš dešinės).
Sigitos Nemeikaitės nuotr.