*alt_site_homepage_image*

Trakuose kviečia Arvydo Bagdono tapybos paroda

Naujienos

Maloniai kviečiame į Arvydo Bagdono tapybos parodos atidarymo vakarą „Kalėdų laukdami“, kuris vyks gruodžio 6 d. 18.00 val. Trakų kultūros ir meno centre.

Arvydas Bagdonas – tapytojas, grafikas, aktorius, pedagogas ir fotografas. Iš Joniškio kaimo (Rokiškio raj.) kilęs menininkas mokėsi Vilniuje, Justino Vienožinskio dailės mokykloje, studijavo Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). Prieš dvidešimt metų tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu, jam suteiktas meno kūrėjo statusas.

A. Bagdonas yra pristatęs per 100 personalinių bei grupinių parodų, dalyvavo daugiau nei 50 plenerų Lietuvoje ir užsienyje. Jo kūriniai buvo eksponuojami Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Gruzijoje, Armėnijoje, Šiaurės Korėjoje, Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje, Baltarusijoje, Kanadoje, Rusijoje. A. Bagdono kūrinių yra įsigiję Rokiškio krašto muziejus, daug privačių kolekcininkų. Jis yra nuolatinis Rokiškio langinių plenerų dalyvis ir Skemų socialinės globos namų plenerų organizatorius ir dalyvis.

Autorius dievina impresionistinę, daugiasluoksnę tapybą ir žavisi garsių dailininkų impresionistų darbais. Parodoje matome ir mišria technika tapytus paveikslus. Dailininkas tapo tiesiai ant drobės, be jokių eskizų – tad gali laisvai improvizuoti.

Menininko teigimu, kiekvienas jo paveikslas turi savo istoriją, savo tematiką. Tapybos  technikai būdingi žaismingi ir smulkūs potėpiai, atvira kompozicija, judesys, nutolimas nuo tradicinės perspektyvos ir kompozicijos. 

Apie savo kūrybą autorius sako: „ Nesu natūralistas: gražiau, negu sutvėrė Dievas, nutapyti negali niekas. Man patinka chaosas, kuriame yra ne kiekvieno akiai matoma darna. Galėčiau tai pavadinti abstrakčiu realizmu. Mėgstu ryškias spalvas, nes jos atitinka mano vidinę būseną. Juk ryški gali būti ne tik raudona, bet ir juoda ar balta...

Jei į gyvenimą žiūrėtum natūraliai, jis būtų pilkokas. Taigi viskas priklauso nuo to, kokiomis akimis žiūri. Aš noriu, kad ir kitas džiaugtųsi“.

Trakų kultūros ir meno centro informacija 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image