*alt_site_homepage_image*

Trakuose – diskusija „Kuriame mąstymo mokyklą“

Naujienos

Balandžio 30 dieną Trakų lopšelis-darželis „Obelėlė“ surengė respublikinę ikimokyklinio ugdymo mąstymo mokyklų diskusiją „Kuriame mąstymo mokyklą“. Diskusijoje dalyvavo ir jau akredituotos mąstymo mokyklos, ir dar siekiančios akreditacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš Šiaulių, Kėdainių, Vilniaus ir Trakų rajono.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Alina Jakonis, Trakų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja, Giedrė Lečickienė, UAB „Thinking Organisations“ vadovė, lektorė.

Trakų lopšelio-darželio „Obelėlė“ direktorė Aldona Degutienė diskusijoje pastebėjo, kad  reflektyviai, kūrybiškai ir kritiškai mąstantis žmogus yra produktyvus, kūrybingas, nuolat tobulėjantis ir siekiantis gerovės. Be to, šiomis savybėmis pasižymintis asmuo gali jas perduoti ir sėkmingai ugdyti besiformuojančias asmenybes. Kiekvienam pedagogui labai svarbu nuolat tobulėti ir tuo dalintis.

Diskusijos metu pasidalinome pamąstymais apie savose įstaigose kuriamą mąstymo mokyklą, išsigryninę faktus apie tai, kas yra svarbiausia jos kūrimo procese, kaip jaučiamės ir su kokiais iššūkiais susiduriame, kokią naudą matome, kokių idėjų turime mąstymo mokyklos vystymui.

Mąstymo mokykla – tai visa įstaigos bendruomenė, kurioje kiekvienas narys dalijasi bendrais įsipareigojimais ir nuolat mąsto apie tai, kas ir kaip vyksta ugdymo procese, jį modeliuoja taip, kad būtų aišku ir suprantama vaikui, tėvams, pedagogams. Diskusijoje pajutome, kad esame ne tik įstaigos bendruomenė, bet mus vienija labai plati mąstymo mokyklų bendruomenė.

Trakų lopšelio–darželio „Obelėlė“ diskusijos organizatorių informacija

Nuotraukoje: Diskusijoje „Kuriame mąstymo mokyklą“ dalyvavo ir jau akredituotos mąstymo mokyklos, ir dar siekiančios akreditacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš Šiaulių, Kėdainių, Vilniaus ir Trakų rajono.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image