*alt_site_homepage_image*

Trakų viešojoje bibliotekoje vyko Loretos Liutkutės romano „Manekenas“ sutiktuvės

Naujienos

Trakų viešojoje bibliotekoje viešėjo bibliotekininkė, renginių vedėja, poetė iš Klaipėdos Loreta Liutkutė, kuri pristatė savo pirmąjį romaną „Manekenas“. Socialines problemas nagrinėjantis kūrinys pasakoja apie tikrą gyvenimą – be pagražinimų, su visomis žmonių silpnybėmis. Autorė siekė parodyti, kaip žmonės gali nusileisti ir atsidurti pačiame dugne, o po to iš jo pakilti.

„Kad ir kas nutiktų gyvenime, mes nesame vieni, – sako autorė. – Pirmiausia svarbu pripažinti sau apie patiriamas problemas, o vėliau išdrįsti apie tai kalbėti viešai, ieškoti pagalbos, palaikyti ryšį su panašią patirtį turinčiais žmonėmis. Net jei stovi ant bedugnės krašto, sukaupk jėgas ir ženk nuo jos bent vieną žingsnį. Po kurio laiko pamatysi, kad toji bedugnė labai toli“.

Mintis parašyti romaną gimė prieš 20 metų, kai Loreta dar buvo studentė. Knygoje pasakojama tikra moters, kuri šiuo metu yra garbingo amžiaus, gyvenimo istorija, remiantis tikrais prototipais. Pagrindiniai romano personažai – Ugnė ir Marius (Manekenas). Ugnė yra kilusi iš asocialios aplinkos, elgiasi neatsakingai, meluoja, vagiliauja, nepasitiki žmonėmis. Manekenas susitikinėja su moterimis už pinigus, turi priklausomybių, būna agresyvus, impulsyvus.

Renginio metu autorė pademonstravo ištrauką iš vykusio knygos pristatymo, kuriame psichologė apžvelgia ir paaiškina, kokią įtaką žmogui daro šeima, kaip tapti „normaliu“, jei tave niekina, sužeidžia artimiausi žmonės, kaip reikia gyventi atėjus iš tokios aplinkos.

Rašytoja taip pat perskaitė epizodą iš romano bei parodė vaizdo įrašą, kuriame ištrauką iš knygos skaitė profesionalūs aktoriai.

Susitikimo metu L. Liutkutė pasidalijo ir savo asmenine patirtimi. Ji atskleidė, kad sunkiausiais jos gyvenimo momentais jai padėjo ne konkretūs žmonės, bet tikėjimas ir knygos.

Ji taip pat papasakojo, kad dalį savo laisvalaikio skiria nuskriaustiems gyvūnams, ieško jiems namų, pati taip pat turi priglaudusi ne vieną jų. „Svarbu nelikti abejingiems“, – sako autorė.

Kalbėdama apie ateities planus, rašytoja yra numačiusi tęsinį parašytai knygai, nes tik nedidelė dalis veikėjos istorijos yra papasakota. Taip pat ją domina ir paranormalių reiškinių tema.

Romano sutiktuvėse dalyvavo ne tik trakiečiai ir miesto svečiai. Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus sveikinimus rašytojai perdavė ir padėkos žodį tarė atvykusi savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Asta Lipkevičienė.

Susitikimas buvo šiltas ir jaukus. Jam pasibaigus renginio dalyviai galėjo įsigyti autorės knygą su autografu. Dėkojame romano autorei už nuoširdumą ir bendrystę.

 

Irena Jocienė,

Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image