*alt_site_homepage_image*

Trakų viešoji biblioteka liepą pasitiko internetinėmis transliacijomis

Naujienos

Trakų viešoji biblioteka liepos mėnesį kvietė bibliotekos skaitytojus ir lankytojus susipažinti su testuojamomis užsienio duomenų bazėmis „Academic video online“ ir „Music and dance online“ bei tiesiogiai stebėti naujai išrinktojo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos iškilmes.


Liepos 10 d. Trakų viešosios bibliotekos lankytojai 17 val. virtualiai susipažino su testuojama užsienio duomenų baze „Academic video online“. Pristatymo metu žiūrėjome dokumentinius filmus iš „BBC Studios“. Šį kartą virtualiai domėjomės Sagarmatos – Džomolungmos kalnuose gyvenančiais gyvūnais ir paukščiais, šioje teritorijoje stūgstančiu didingu Everestu – Džomolungma. Jo smaili viršukalnė matyti kone iš visų Šei Poksundo parko taškų. Susipažinome su Šei Poksundo nacionalinio parko, garsėjančio savo peizažais, floros ir faunos įvairove, kerinčia gamta, bambukų giraitėmis, žydinčiais rododendrais. Vaizdinėje medžiagoje išvydome įvairiausių gyvūnų, snieginių leopardų, elnių, kalnų ožkų, juodųjų lokių, kiaunių, įvairiausių paukščių. Šis nacionalinis parkas sužavėjo žmogaus rankų nepaliesta laukine gamta.

Antroje pristatymo dalyje klausėmės duomenų bazėje „Music and dance online“ įrašytus lietuvių kompozitorių Gintauto Abariaus, Miko Petrausko, Balio Dvariono ir užsienio kompozitorių Liudviko van Bethoveno, Johano Štrauso, Volfgango Amadėjaus Mocarto muzikinius kūrinius.

Liepos 12 d. bibliotekoje mūsų lankytojai ir skaitytojai tiesiogiai stebėjo naujai išrinktojo šalies Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos iškilmes. Inauguracija prasidėjo 10 val., aplankant patriarcho Jono Basanavičiaus paminklą, išreiškiant pagarbą vienam iš iškiliausių šalies žmonių.

Vėliau Seime išrinktasis Prezidentas davė priesaiką Lietuvai ir šalies Konstitucijai. Po priesaikos Seime G. Nausėda su artimaisiais dalyvavo Šv. Mišiose Katedroje, vėliau bendravo su aikštėje susirinkusiais žmonėmis. Viena iš svarbiausių inauguracijos dalių, Prezidentės Dalios Grybauskaitės perdavimas prezidentūros valdymą Gitanui Nausėdai.

Daukanto aikštėje Prezidentas Nausėda po ceremonijos pasakė kalbą „Šiandien jūs susirinkote čia, lietuvybės šauklio Simono Daukanto aikštėje, o ir visoje Lietuvoje – ne šiaip reginį stebėti ir ne įprastų politinių pažadų pasiklausyti. Ne. Šiandien jus ir mus visus telkia vilties sklidinas lūkestis“.

Iškilmingą renginį vainikavo atlikėjų koncertas.

Dėkojame visiems susirinkusiems ir stebėjusiems transliacijas kartu su mumis!

Daiva Klimienė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image