*alt_site_homepage_image*

Trakų savivaldybės atstovai patikrino raumens „Gedimino legione“

Naujienos

Liepos 14 dieną Trakų rajono savivaldybė dalyvavo Vilniuje vykusiose hibridinio atsparumo pratybose „Gedimino legionas“.


Pratybų metu buvo tikrinama įvairių tarnybų sugebėjimas dirbti komandoje. Šiose pratybose dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, antiteroristinių operacijų rinktinė ARAS, Vilniaus miesto VPK, Bendrojo pagalbos centro, UAB „Grinda“, UAB „Vilniaus vandenys“, UAB „Vilniaus autobusų parkas“, Trakų rajono savivaldybės darbuotojai ir pareigūnai.

Buvo imituojama situacija, kai vaikus vežantis autobusas užstringa Geležinio Vilko gatvės tunelyje. Autobuso vairuotojas skambina BPC telefonu ir praneša, kad vandens lygis tunelyje smarkiai kyla, autobuse panika, reikalinga pagalba evakuoti vaikus ir ištraukti autobusą.

Tuo pat metu Operatyvaus valdymo centras gauna pranešimą, kad UAB „Grindos“ siurblinėje yra užsibarikadavę ginkluoti asmenys ir atjungti siurbliai, kurie pumpuoja vandenį iš tunelio, bei apie apsivertusę autocisterną, vežančią degalus.

Policijos bei ugnegesių gelbėtojų bendrais veiksmais vaikai iš autobuso sėkmingai evakuojami į saugią vietą. „Aras“ šturmuoja siurblinę, autoyvikis lokalizuojamas, eismas atnaujinamas.

Nuoširdi ir didelė padėka vaikams, juos lydėjusiam asmeniui, TVDG autobuso vairuotojui, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriui bei visiems, dalyvavusiems pratybose asmenims, kurie šauniai įvykdė jiems paskirtas užduotis.

Tokio masto civilinės saugos pratybos surengtos pirmą kartą, jų bus ir ateityje, nes tik netikėtumams pasiruošę žmonės sugebės atremti kylančius pavojus su menkesniais nuostoliais. Civilinės saugos pastatų nemažai yra mūsų rajone, todėl labai prašau atkreipti dėmesį į jų ženklinimą, susipažinti su evakuacijos planais, žmonių susirinkimo ir registravimo vietomis atsitikus nelaimei.

Rytis Bagdanavičius
Trakų rajono savivaldybės administracijos specialistas civilinei saugai

Akimirkos iš pratybų „Gedimino legionas“.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image