*alt_site_homepage_image*

Trakų rajono viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius kviečia į Kultūros paso edukacijas

Naujienos

Vaikų ir jaunimo kultūrinio ugdymo koncepcijoje akcentuojama, kad kultūrinis ir meninis ugdymas yra svarbi visavertės asmenybės ugdymo dalis. Kultūros pasas – tai priemonė kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius kviečia į šias Kultūros paso edukacijas vaikams ir jaunuoliams:

  1. Tvarus kvilingo paveiksliukas

Skirta klasėms: 3–6 kl.

Kaina mokiniui: 3,50 Eur

Renginio trukmė: 80 min.

Kvilingas – tai popieriaus lankstymo meno rūšis. Taikant šią techniką, siauros popieriaus juostelės sukamos į ritinėlius, o šie formuojami į įvairias figūras. Paruoštos detalės komponuojamos ir jungiamos į vientisą kompoziciją. Pasitelkus kvilingo galimybes, galima dekoruoti atvirukus, kurti nuostabius paveiksliukus, erdvines figūras, kvietimus, puošti interjerą. Vaikams šis užsiėmimas ypač naudingas, nes reikalauja kruopštumo, susikaupimo, kantrybės, lavina smulkiąją motoriką, sklandžius ir tikslius pirštų judesius, kurie turi didelę reikšmę ruošiant vaiko rankytę rašymui. Užsiėmimo metu  susipažinsite su šia popieriaus lankstymo technika bei pasigaminsite rankų darbo atviruką ar paveiksliuką pasirinktai progai. Kiekvienas edukacijos dalyvis parsiveš paties kurtą darbelį namo.

Susipažinti plačiau ir registruotis galima interneto puslapyje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4667

  1. Tvarus Kimekomi žaisliukas

Skirta klasėms: 3–6 kl.

Kaina mokiniui: 4,50 Eur

Renginio trukmė: 120 min.

Kimekomi – vienas iš tradicinių japoniškų rankdarbių būdų. Tai speciali kamuoliukų aptraukimo audiniu technika. Ji iki šiol tebėra mėgstama meistrų ir dažnai naudojama Japonijoje kaip vienas iš moterų laisvalaikio užsiėmimų. Šios edukacijos metu iš arčiau susipažinsite su Japonija, jos kultūra. Taip pat su Kimekomi technika, jos istorija, bei galėsite patys praktiškai išbandyti. Edukacijos metu išmokstama šios technikos pagrindų ir susipažįstama su įvairiomis jos pritaikymo galimybėmis. Kiekvienas pagamintas Kimekomi žaisliukas išeina skirtingas ir savaip įdomus. Edukacijos dalyviai parsiveš namo pačių pagamintus žaisliukus, kuriuos galės naudoti kaip namų dekoraciją, dovaną ar švenčių puošmeną.

 Susipažinti plačiau ir registruotis galima interneto puslapyje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4647

  1. Šeimos herbas

Skirta klasėms: 1–4 kl.

Kaina mokiniui: 4,00 Eur

Renginio trukmė: 60 min.

Herbas – valstybės, miesto, organizacijos, giminės, asmens skiriamasis ženklas, kuriamas įvairia technika pagal griežtas heraldikos taisykles. Nuo viduramžių iki šių dienų visame pasaulyje herbai naudojami žymėti nuosavybę ar priklausomybę. Jie vaizduojami vėliavose, monetose, antspauduose, knygose, korespondencijoje, ant pastatų, įvairių buities objektų (pvz., stalo įrankių, indų, aprangos, juvelyrikos dirbinių). Užsiėmimo metu suteikiama galimybė susipažinti su herbų istorija bei įvairove. Edukacijos metu išmokstama heraldikos pagrindų ir susipažįstama su herbo pritaikymo galimybėmis. Užsiėmimo metu sukuriamas unikalus, autorinis šeimos herbas, kurį galima naudoti asmeninėms ar šeimos, giminės reikmėms. Siektinas edukacijos rezultatas – vadovaujantis pagrindiniais heraldikos principais sukurti unikalų ženklą su savita simbolika, spalvų reikšmėmis. Taip pat siekiama skatinti dalyvių domėjimąsi savo kilme, genealogija bei stiprinti toleranciją skirtingoms kultūroms bei tautybėms.

Susipažinti plačiau ir registruotis galima interneto puslapyje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1770

  1. Galvės lobiai

Skirta klasėms: 1–4 kl.

Kaina mokiniui: 2,00 Eur

Renginio trukmė: 60 min.

Legendos – tai pasakojimai, perduodami žodžiu iš kartos į kartą. Jos yra viena iš turtingiausių ir svarbiausių kultūros elementų daugelyje visuomenių. Trakuose jau ne vieną amžių pasakojama legenda apie kunigaikščio Kęstučio lobį, tebegulintį Galvės ežero dugne. Sakoma, kad kartais pavyksta skrynią užgriebti, bet vos pakelta į paviršių, ji išslysta ir nematomų jėgų tempiama vėl nugrimzta į dugną. Edukacija „Galvės lobiai“ skirta pradinių klasių mokiniams. Ją sudaro žodiniai mokymosi metodai: knygos skaitymas, aptarimas, diskusija; vaizdiniai mokymosi metodai: viktorina. Pirmoje programos dalyje vaikai klausysis įvado – legendų ir pasakų apie Trakų kraštą. Vyks lektorės vedama diskusija ir naujų faktų aptarimas. Antroje edukacijos dalyje vyks inovatyvi viktorina, kurioje mokiniai išbandys savo žinias apie Trakus, ugdys savarankiškumą, susikaupimą, sprendimų priėmimą ir atkaklumą. Su mokytojais bus pasidalinta metodine medžiaga.

 Susipažinti plačiau ir registruotis galima interneto puslapyje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4574

  1. Edukacinis užsiėmimas – KIMEKOMI žaisliukas

Skirta klasėms: 9–12 kl.

Kaina mokiniui: 4,50 Eur

Trukmė: 120 min.

Kimekomi – vienas iš tradicinių japonišku rankdarbių būdų. Tai speciali technika, kaip aptraukti kamuoliukus audiniu. Iki šiol ši technika tebėra mėgstama meistrų ir dažnai naudojama Japonijoje kaip vienas iš moterų laisvalaikio užsiėmimų. Šios edukacijos metu suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su Japonija, jos kultūra. Taip pat su Kimekomi technika, jos istorija, bei patiems viską išbandyti praktiškai. Edukacijos metu išmokstama šios technikos pagrindų ir susipažįstama su pritaikymo galimybėmis. Kiekvienas pagamintas Kimekomi žaisliukas būna skirtingas ir savaip įdomus. Po edukacijos kiekvienas dalyvis parsiveža namo žaisliuką, kurį galės naudoti kaip namų dekoraciją, padovanoti šeimos nariui ar draugui, pakabinti ant Kalėdinės eglutės ar papuošti namus Velykoms.

Susipažinti plačiau ir registruotis galima interneto puslapyje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/1359

Primename, kad kultūros paso paslaugas galite užsisakyti iki gruodžio 20 d.

Edukacijų vieta: Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius (Birutės g. 44, Trakai)

Kontaktai pasiteirauti: Tel. 8 528 22103, el. p. trakuvaikub@gmail.com

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus informacija 

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image