*alt_site_homepage_image*

Trakų rajono savivaldybės delegacija Malborke aptarė artimesnį bendradarbiavimą

Naujienos

Trakų rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama Savivaldybės tarybos narės Teresos Solovjovos, kartu su Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiąja specialiste, atliekančia Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjo funkcijas, Ana Gornova, Malborko miesto mero kvietimu liepos 18–21 d. dalyvavo Malborko miesto apgulties 20-oje inscenizacijoje ir kasmetiniame Malborko partnerių suvažiavime.


Suvažiavime dalyvavo partneriai iš Nordhorno, (Vokietija), Monheimo prie Reino (Vokietija), Siolvesborgo (Švedija), Margny-lès-Compiègne (Prancūzija), Offagnos (Italija), Kilkenio (Airija), Svetlo, Kaliningrado sritis (Rusija).

Vizito metu vyko oficialūs Malborko miesto mero Mareko Charzewskio ir partnerių delegacijų susitikimai, kuriuose buvo pristatomi įgyvendinti projektai, aptariamos būsimų projektų perspektyvos ir dalyvavimas bendruose tarptautiniuose projektuose bei jų įgyvendinime. Dalintasi tarptautinio bendradarbiavimo patirtimi ir praktika įvairiuose miestuose. Taip pat buvo kalbėta apie kolektyvų atvykimą/ išvykimą ir dalyvavimą renginiuose Trakuose ir Malborke. Malborko tarybos nariai ir verslininkai išreiškė norą susitikti su Trakų rajone veikiančių įmonių atstovais dėl pasidalinimo patirtimi ir ryšių užmezgimo.

Delegacija dalyvavo ir šventinėje eisenoje bei Malborko miesto apgulties 20-ojoje inscenizacijoje, kuriais Malborkas gali pasigirti ir pasidžiaugti su visais miesto svečiais. Žalgirio mūšis – viena didžiausių viduramžių Europos kovų. Jo inscenizacija - tai bene įspūdingiausias Lenkijoje renginys, kuris vyksta kasmet. Renginio scenarijus atitiko 1410 m. istorijos įvykius. Jame dalyvavo per tūkstantis dalyvių iš Lenkijos ir kitų kraštų.

Delegacijoms buvo pristatytas Malborko Kultūros ir edukacijų centras, atnaujintas istoriniame pastate Europos Sąjungos lėšomis. Čia įsikūrusi biblioteka, Trečiojo amžiaus universitetas, observatorija, planetariumas, daugiafunkcė salė. Centro direktorė Monika Sasin pasidžiaugė, kad vyksta labai daug įvairių užsiėmimų ir edukacijų moksleivių grupėms, jaunimui, suaugusiems ir senjorams. Planetariume rodomi filmai vaikams ir suaugusiems. Aktyviai veikia Trečiojo amžiaus universitetas. O daugiafunkcė salė gali transformuotis koncertams, sportiniams užsiėmimas, konferencijoms ir kt. Centro atstovai pareiškė norą matyti Trakų rajono meno mėgėjų kolektyvų pasirodymus savo renginiuose, stiprinant bendradarbiavimo ryšius kultūros srityje tarp Trakų ir Malborko.

Centre įvyko susitikimas su nevyriausybinių organizacijų atstovais, norinčiais užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Trakų rajone veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis kultūros ir tautinio paveldo, sporto, turizmo ir rekreacijos, socialinės paramos ir aplinkos apsaugos srityse. Bendradarbiaujant kiekvienoje srityje galima pasiekti įdomių projektų rezultatų.

Malborko miesto meras ir tarybos pirmininkas pasidžiaugė įgyvendinamais bendradarbiavimo projektais ir vylėsi, kad ir toliau sėkmingai plėtosis bendradarbiavimo ryšiai ir vyks daug bendrų partnerių projektų, ne tik dvišalių, bet ir su kitais Malborko miesto partneriais.

Malborką ir Trakus sieja ilgametė partnerystė nuo 1997 m. Tai buvo antrasis miestas, su kuriuo buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, siekiant paspartinti sienų atidarymą Europoje, artimiau pažinti lenkų ir lietuvių tautas.

Teresa Solovjova
Savivaldybės tarybos narė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image