*alt_site_homepage_image*

Trakų rajone – nemokamos ir anonimiškos priklausomybių konsultantų paslaugos

Naujienos

Priklausomybės – tai ligos, sukeliamos alkoholio ar psichotropinių medžiagų. Su jomis gali susidurti kiekvienas, nes šios ligos nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo. Priklausomybės išsivysto per ilgą laiką, todėl svarbu pastebėjus rizikingą vartojimą laiku kreiptis pagalbos. Sėkmingam sveikimui taip pat svarbios ir artimųjų pastangos ieškant pagalbos, nes rizikingai ir žalingai alkoholį ar psichotropines medžiagas vartojantys asmenys dažnai linkę ignoruoti susirgimą.

Priklausomybė paveikia visus šeimos narius, tad vartojančių artimieji tampa kopriklausomi (netiesiogiai priklausomi), nors patys svaigalų ir nevartoja. Siekiant susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę bei gyvenimo džiaugsmą, būtina laiku atpažinti kopriklausomybę ir kreiptis pagalbos.

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užtikrina nemokamų anonimiškų priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimą. Paslaugos teikiamos rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims ir jų artimiesiems. Šiomis paslaugomis siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo. Vyksta ne tik individualios priklausomų ir kopriklausomų asmenų konsultacijos, bet ir porų konsultavimas bei grupiniai užsiėmimai.

Taip pat yra vykdoma intervencinė programa smurtautojams šeimoje, kuri skirta nuteistų asmenų smurtiniam elgesiui mažinti.

Priklausomybės konsultantų pagrindiniai uždaviniai:

  • Įvardinti ir parodyti dėl priklausomybės kylančias problemas šeimoje ir suplanuoti pagalbą visiems šeimos nariams;
  • Motyvuoti alkoholį vartojančius (galimai dar nesančius priklausomais) keisti savo vartojimo įpročius;
  • Motyvuoti priklausomus nuo alkoholio asmenis arba jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo;
  • Teikti paramą sveikstantiems žmonėms, kurie baigė gydymą nuo priklausomybių programą.

Į priklausomybės konsultantus žmonės gali kreiptis be gydytojo siuntimo. Konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų.

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure paslaugas teikia patirtį turintis priklausomybių konsultantas Maksim Kostiučenko.

Priklausomybės konsultanto grafikas:

  • Lentvaryje, Bažnyčios g. 3, pirmadieniais nuo 8.00 iki 12.00 val., penktadieniais nuo 12.00 iki 16.00 val.
  • Trakuose, Vienuolyno g. 3–52, antradieniais nuo 16.00 iki 20.00 val.; trečiadieniais nuo 17.30 iki 19.00 val. – darbas pagal intervencinę programą smurtautojams šeimoje (grupiniai užsiėmimai);
  • Paluknio, Rūdiškių, Aukštadvario ir Onuškio m. seniūnijose, trečiadieniais ir ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val. (iš anksto susitarus dėl laiko).

Intervencinė programa smurtautojams šeimoje skirta nuteistų asmenų smurtiniam elgesiui mažinti.

Kaip teigia psichologė, psichoterapeutė L. H. Vasiliauskienė, šeima be kitų svarbių funkcijų atlieka natūralią psichoterapinę funkciją visiems savo nariams, sukurdama saugią erdvę asmenybės brendimui ir sklaidai. Tačiau egzistuoja ir disfunkcinės patriarchalinės šeimos, kuriose klesti smurtas ir prievarta. Visų disfunkcinės šeimos narių poreikiai yra subordinuoti vieno asmens, t. y. smurtautojo, iškreipto valdžios ir kontrolės poreikio patenkinimui. Tokios šeimos nariai dažnai patiria socialinę izoliaciją, nepriteklius ar skurdą. Smurtas uždaroje namų aplinkoje neretai yra itin žiaurus. Ši programa padeda nuteistiesiems išmokti nenaudoti smurtą. Nuteistiesiems padedama suvokti, kas yra smurtas, suprasti savo smurtinius veiksmus prieš artimuosius.

Grupiniai užsiėmimai vyksta kiekvieną trečiadienį Trakų visuomenės sveikatos biuro patalpose adr. Vienuolyno g. 3–52 nuo 17.30 iki 19.00 val.

Grupės vedėjai: Maksim Kostiučenko tel. 8 655 76730 ir Jolita Jurgelevičiūtė-Špakauskienė. 

Visos priklausomybių konsultantų paslaugos yra nemokamos.

Trakų rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image