*alt_site_homepage_image*

Trakų bibliotekoje – „Prisiminimai iš Ilgojo baltojo debesies šalies“

Naujienos

Trakų viešojoje bibliotekoje atidaryta Antono Liachovičiaus kūrybinių darbų paroda „Prisiminimai iš Ilgojo baltojo debesies šalies“. Parodoje eksponuojamos fotografijos ir paveikslai, sukurti kelionės Naujojoje Zelandijoje metu ir grįžus namo.

Parodos autorius papasakojo apie savo kelionės įspūdžius keliaujant po tolimą šalį, į kurią jis sugrįžo antrą kartą. Parodos pavadinimą pasirinko iš maorių (polineziečių gentys, gyvenančios Naujojoje Zelandijoje), nes išvertus iš jų kalbos Naujoji Zelandija ir yra Ilgojo baltojo debesies šalis. Ši šalis autorių sužavėjo ir tuo, kad joje yra beveik visos kraštovaizdžio rūšys ir daugybė floros ir faunos, kurių nerasi kitose pasaulio vietose.

Antonui buvo sudėtinga iš tūkstančio nuotraukų atrinkti parodai labai nedaug, čia jam padėjo ir patarė Edita Tamulytė, „Editos dailės studijos“ vadovė. Lankydamas šią studiją, Antonas semiasi dailės pagrindų.

Pristatymo metu autorius išsamiai ir vaizdingai papasakojo apie tas vietas, kurios užfiksuotos nuotraukose. Parodos dalyviai galėjo ne tik matyti nepakartojamus vaizdus, bet ir „pakeliauti“ po egzotinę šalį. Nors parodoje vyrauja fotografijos darbai, bet autoriui artimesnė tapyba. Parodoje demonstruojami ir penki piešti darbai, kuriuose atsispindi Naujosios Zelandijos vaizdai.

Antono aistra ne tik fotografija ir tapyba, bet ir kelionės, kuriose jis išbando ir kitus savo pomėgius – žvejybą bei medžioklę.

Ši personalinė Antono paroda jau buvo eksponuota rugpjūtį Seimo Jungiamojoje galerijoje. Trakų viešojoje bibliotekoje A. Liachovičiaus kūrybinių darbų paroda bus eksponuojama iki gruodžio 1 d. Kviečiame apsilankyti!

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image