*alt_site_homepage_image*

Trakai gražėja: viešosios erdvės vis patrauklesnės  

Naujienos

Kartu su atbudusia gamta gražėja ir Trakai. Pavasarį miestas sutiko nusimetęs seną apdarą ir pasipuošęs gražiu atnaujintu.

Gražėja du miesto skverai – prie Trakų meno mokyklos (tarp Karaimų g. 8 ir 10) ir Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio (tarp Karaimų g. 1 ir 1A), tęsiami jų rekonstrukcijos darbai. Jau vasarą gyventojai ir miesto svečiai galės maloniai leisti laiką sutvarkytose ir lankyti pritaikytose miesto erdvėse.

Įsibėgėja dar ne vienas, tik žymiai didesnės apimties aplinkos ir infrastruktūros gerinimo projektas.

Didžiausias ir neabejotinai svarbiausias projektas, kuris turės įtakos ne tik Trakų miesto ar rajono, bet ir visos Lietuvos gyventojams – Arakalnio (vadinamo Rėkalniu) pritaikymas poilsiui ir renginiams.

Jau turime techninį projektą, dar šiais metais bus skelbiamas rangos darbų pirkimas. Ketinama įrengti masinių renginių erdvę, atnaujinti pagrindinį dviračių taką ir įrengti naują taką, jungsiantį renginių erdvę ir automobilių stovėjimo aikštelę. Joje planuojama įrengti 200 vietų. Akmenos ežero pakrantėje bus įrengtos poilsio terasos, gamtinių takų sistema, informaciniai stendai, mažosios architektūros elementai, rodyklės, apšvietimas, sutvarkyti želdiniai. Ši erdvė bus pritaikyta koncertams, festivaliams, įvairiems renginiams, poilsiui.

Kitas labai svarbus poilsio ir rekreacijos  objektas – Trakų miesto parkas Birutės gatvėje. Kuriamą parką prie Birutės gatvės siekiama paversti gyventojų sveikatingumo vieta, kur gerai jausis visi – tiek patys mažiausieji, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Beje, sulaukėme labai taiklių gyventojų pastabų ir pasiūlymų, į kuriuos, projektuodami šią patrauklią naują poilsio vietą, atsižvelgėme. Artimiausiu metu planuojame skelbti techninio projekto parengimo paslaugų pirkimą.

Taip pat toliau investuosime į pėsčiųjų takų infrastruktūrą. Bendradarbiaujant su Lenkijos Gižycko rajono savivaldybe bus tęsiami Trakų pėsčiųjų tako Galvės ir Lukos ežerų pakrantėje įrengimo darbai (atkarpa nuo Karaimų g. 1 iki Birutės g. 24). Šiuo metu vyksta rangos darbų pirkimas. Darbus planuojama baigti dar šiais metais.

Jau rengiamas pėsčiųjų tako atkarpos Trakuose, nuo Karaimų tilto iki Trakų gatvės, prie buvusios „Nendrės“ kavinės, kapitalinio remonto techninis projektas.

Suprojektuotas pėsčiųjų takas tarp Karaimų g. 13 ir Karaimų g. 17, Trakuose.

Vykdomas pėsčiųjų tako Totoriškių ežero pakrantėje (atkarpa nuo Vytauto g. 87 iki vadinamųjų meilės sūpynių prie autobusų stoties) projektavimo paslaugų pirkimas.

Vykdomas ir Totoriškių ežero vakarinės užimtumo zonos (Plomėnų g. 39 ir Plomėnų g. 39A) įrengimo ir pritaikymo turistams projektavimo paslaugų pirkimas. Sutvarkysime ir pritaikysime šią erdvę taip, kad kiekvienas miesto gyventojas ir svečias galėtų mėgautis kokybišku poilsiu.

Trakų miestas taps daug gražesnis, patrauklesnis ir labiau pritaikytas darniam judėjimui visiems gyventojams bei turistams.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Skvere prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio įrengti takai ir suoliukai poilsiui.

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image