*alt_site_homepage_image*

Trakai dovanoja neužmirštamas Kalėdas

Naujienos

Trakų rajono savivaldybė kviečia į Trakus, nes kalėdiniu periodu čia numatoma daug renginių ir veiksmo, ypač pėstiesiems pritaikytoje Karaimų gatvėje. Apžvalgos aikštelėje priešais Trakų Salos pilį visą žiemą veiks čiuožykla, Trakų meno mokykloje vyks kūrybinės dirbtuvės „Kalėdų fabrikas“, o Karaimų gatve nusidriekusioje eglučių alėjoje šurmuliuos mugė. Mažuosius džiugins klajojantis Kalėdų Senelio paštas, kiekvieną savaitgalį pakviesiantis vis į kitą miesto erdvę. Pusiasalyje esantis poilsio kompleksas „Slėnis Trakuose“ taps Kalėdų Senelio rezidencija ir visą gruodį kvies dalyvauti kalėdinėse veiklose. Kalėdų nuotaika dalysis Trakų kultūros ir meno centras, pasiūlydamas visą pluoštą renginių. Ir viskas prasidės jau netrukus – pirmąją žiemos dieną įžiebus pagrindinę miesto eglę.

Sužibs kalėdinių žvaigždžių miesto eglė

Gruodžio 1 dieną nuo 18.00 val. Vytauto Didžiojo krante Trakuose (Karaimų g. 57A) vyks Trakų rajono savivaldybės organizuojama Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Miesto gyventojus ir svečius džiugins teatralizuotas pasirodymas pagal pasaką „Saulė ir mėnulis“, o po jo – dainininko ir aktoriaus Martyno Kavaliausko koncertas.

Artėjant kalėdiniam laikotarpiui, Trakų miesto gyventojai, švietimo ir kultūros įstaigos, verslininkai buvo kviečiami kartu puošti savo įstaigas ir namus – aplinką – kalėdinių žvaigždžių tema, kad miestas įgytų savitą ir darnią reikšmę. Taigi drauge su egle mieste įsižiebs ir pačios kūrybiškiausios, šilčiausios, jaukiausios Kalėdų žvaigždės!

Artėjantį savaitgalį nerti į žiemos siautulį pakvies ir čiuožykla, visą žiemą veiksianti Apžvalgos aikštelėje priešais Trakų Salos pilį. Darbo dienomis čiuožykla veiks nuo 12 iki 21 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 10 iki 21 val.

Eglučių alėjoje šurmuliuos kalėdinė mugė

Šiemet Trakai virs jaukiu ir žėrinčiu Kalėdų miesteliu, įgyvendinus naują Kalėdų eglių alėjos Karaimų gatvėje idėją. Visos švietimo įstaigos, įmonės, organizacijos, bendruomenės buvo raginamos dalyvauti iniciatyvoje ir paruošti eksponuoti Karaimų gatvėje pačių sukurtas žvaigždėmis nušvitusias eglutes ar kalėdines instaliacijas. Visos šios eglutės įsižiebs kartu su pagrindine miesto egle gruodžio 1-ąją, tarsi pakviesdamos leistis į nepakartojamą kalėdinę pasaką.

Įžiebus pagrindinę eglę, kiekvieną savaitgalį iki Trijų Karalių, iki sausio 6-osios, Karaimų gatvėje veiks kalėdinė mugė. Joje savo dirbinius, gaminius pristatys amatininkai, verslininkai, ūkininkai. Pajutus žiemos žvarbą, sušildys šilta arbata ir skanėstai.

Kalėdų fabrikas

Gyventojų ir miesto svečių lauks daugybė kalėdinių edukacijų, dirbtuvių. Pirmąjį žiemos savaitgalį, gruodžio 2 dieną, restorane „Apvalaus stalo klubas“ (Karaimų g. 53A, Trakai) bus rodomas spektaklis vaikams (būtina registracija tel. 8 615 52 436), įsikurs angeliukų ir nykštukų dirbtuvės, bus galima susitikti su Kalėdų Seneliu. Gruodžio 9-ąją į Trakų meno mokyklą (Karaimų g. 10, Trakai) kvies edukacijos: įvairių kalėdinių žaisliukų (iš antrinių žaliavų, vilnos) ir atvirukų gaminimas, „Sapnų lėlytės“ rišimas, tekstilinio šuniuko ir angeliuko kūrimas, bei šios mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas „Paklausyk, kaip skamba žvaigždės“. Dar po savaitės, gruodžio 16 dieną, restorane „AJ Šokoladas“ (Vytauto g. 4, Trakai) Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ves edukaciją „Kalėdų senelio pirštinė“. Šių renginių metu veiks kalėdinis paštas.

Slėnio pasaka – kalėdinės svajonės beieškant

Nuo gruodžio 2 iki 30 dienos kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį į Trakuose, šalia Užutrakio dvaro sodybos, esantį poilsio kompleksą „Slėnis Trakuose“ atvykti ragins kalėdinės veiklos ir renginiai. Pirmasis iš jų – gruodžio 2-ąją ant ežero kranto vyksiantis įspūdingas ugnies šou! Profesionalūs fakyrai dovanos svečiams išskirtinį šokį su ugnimi, o kojūkininkas palydės magiškų atradimų link.

„Slėnyje Trakuose“  įsikurs ir Kalėdų Senelio rezidencija, kurioje bus galima susitikti su Trakų Kalėdų Seneliu, maloniai pabendrauti ir pasiklausyti pasakų prie židinio. Šie susitikimai mažiems ir dideliems žada nepakartojamas akimirkas ir ilgam išliksiančius prisiminimus. Kalėdų laukimo magiją padės patirti kalėdinis spektaklis, o Kalėdų Nykštukas kvies pasimėgauti šiltomis istorijomis, apsilankyti Kalėdų pasakos nameliuose ir įmerkti pirštus į saldųjį Kalėdų pasaulį.

Į Trakuose vyksiančius renginius penktadieniais ir savaitgaliais nuo Trakų autobusų stoties nemokamai veš viešasis transportas – kalėdinio autobuso grafikas skelbiamas Keliauk Trakų kalėdiniu autobusu nemokamai! | Trakų rajono savivaldybė (trakai.lt).

Trakų rajono savivaldybės informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image