*alt_site_homepage_image*

Skaitmeninio raštingumo mokymai Trakų viešojoje bibliotekoje

Naujienos

Liepos 17 ir 24 dienomis Trakų viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems.


Šio projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis, internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Pirmosios mokymų dalies tema – „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“. Mokymų metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas saugiam ir atsakingam naršymui bei failų saugojimui internete, patikimo slaptažodžio sukūrimui. Taip pat dalyviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti nuotraukų redagavimą internete, saugiai jomis dalytis su kitais asmenimis, susikurti koliažus bei animacijas, išmaniaisiais įrenginiais skenuoti dokumentus ir nuskenuotu turiniu dalintis su kitais, atsakingai skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus socialiniuose tinkluose.

Lektorė Miroslava Aziulevičienė išsamiai papasakojo apie tekstinių dokumentų rengimą bei redagavimą internete, kaip bendrai naudoti ir redaguoti vieną dokumentą su kitais asmenimis, pristatė tiesioginio bendravimo internetu programas, tokias kaip: „Skype“, „WhatsApp Messenger“, „Facebook Messenger“ ir kt.

Antrąją mokymų dieną dalyviai gilino žinias tema „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: efektyvaus laiko planavimas ir bendravimas“. Šiuose mokymuose jie sužinojo: kaip atsakingai publikuoti turinį internete, kaip saugiai bendrauti ir bendradarbiauti e. paštu, patikimai dalytis dokumentais ir nuorodomis su kitais asmenimis. Planuojantys laiką sužinojo, kaip naudotis asmeniniais internetiniais kalendoriais, kaip juose talpinti reikiamą informaciją.

Praėję mokymai praturtino visų dalyvių turimas skaitmeninio raštingumo žinias ir suteikė didesnį pasitikėjimą savimi naudojantis interneto programomis bei išmaniaisiais įrenginiais.

Loreta Maliužinaitė
Trakų viešosios bibliotekos
Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image