*alt_site_homepage_image*

Siautulingai sutiktos Joninės Lentvario seniūnijoje, „Pilialaukyje“

Naujienos

 

 

Lentvario kultūros rūmai birželio 23 dieną organizavo Joninių šventę „Apėja sauliūtė aplink pasaulių“ Lentvario seniūnijoje, „Pilialaukio“ vasaros estrados teritorijoje.


 

 

Šventėje dalyvavo ne tik lentvariečiai, bet ir įvairių Lietuvos miestų, miestelių bei kaimyninių šalių svečiai: Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos.

Joninių šventė prasidėjo nuo ankstyvo sekmadienio ryto. Prie Lentvario ežero įvyko tradicinės žvejų varžybos, kuriose dalyviai stengėsi sugauti kuo daugiau žuvies. Vėliau dalyviai galėjo išbandyti savo jėgas šaškių turnyre, svarsčių kilnojime, tradicinėse futbolo varžybose ir šeimų linksmose estafetėse. Prizinių vietų laimėtojams bei Lentvario sporto organizatoriui Viktarui Ustilai dovanas ir padėkas įteikė Lentvario kultūros rūmų darbuotoja ir Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova.

Kol suaugusieji vaišinosi gardžiais „Pilialaukio“ meistrų ruoštais patiekalais, mažieji šventės dalyviai dalyvavo vėjo malūnėlių dirbtuvėse, pasižiūrėjo šiuolaikinio cirko spektaklį „Žvejas”, pasimokė žongliruoti su profesionaliu žonglieriumi Mantu Markevičiumi, linksmai siautė ir bandė įveikti kliūčių ruožą Kakės Makės batutuose ir netgi pajodinėjo poniu!

Po gardžių pietų šventės dalyvius kvietė amatininkė Raminta Kabelkaitė ir ragino visiems kartu nusipinti po vainiką, nes kokios gi Joninės be ryškiaspalvių vainikų! Na, o vainikų pynimo metu buvo pasakojama ir apie įvairiausias žoleles bei jų gydomąsias savybes. Vos tik pasibaigus vainikų pynimo edukacijai, paskelbtas žengimas per šventės vartus.

Etnomuzikologė Dalia Mockevičienė pradėjo tradicinę vakaro programos dalį, kurioje linksmai skambėjo dainos, kurias atliko ansambliai:Trakų Vokės „Vija“, Grigiškių „Spalgena“, Trakų „Radasta“, Lentvario „Klevinė“ ir „Volunga“ bei smagiai sukosi rateliai vedami šokių kolektyvų „Lendvarė“ ir „Jaunimėlis”. Susirinkusieji noriai jungėsi apeigų pradžiai prie aukuro, kur vyko giros ragavimas, augmenijos, stiprybės medžio ir protėvių pagerbimas. Šventę puošė šiaudinės lietaus, ugnies, saulės, vėjo skulptūros. Visus varduvininkus sveikino ir šventėje dalyvavo garbingi svečiai – Seimo narė Gintarė Skaistė, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč , savivaldybės tarybos nariai: Jurgita Čirienė, Jelena Jočionienė, Teresa Solovjova, Andrius Šatevičius, Inesa Židonytė, Kultūros paveldo departamento prie LR kultūros ministerijos direktoriaus pavaduotojas Audrius Skaistys, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas.

Tęsiant apeigas moterys pagerbė šeimos, santuokos ir gimdančių moterų globėją Laimą, ragaujant ir aukojant duoną, o vyrai pagerbė vyrišką pradą bei vaisingumą įkūnijantį dievą Perkūną. Joninių laužą nuo aukuro ugnies įžiebė Trakų rajono merės pavaduotoja M. Puč ir Lentvario seniūnas V. Rukšėnas, o savo koncertinę programą netrukus pradėjo ir trykštančia energija bei nuostabia muzika visus žavėjo Grigiškių kapela „Gryčia“.

Išlaikant Joninių tradicijas, kaip ir kiekvienais metais, buvo paskelbta stebuklingojo paparčio žiedo paieška, kurį surado laimingoji šeima. Jai ir atiteko nuostabusis paparčio žiedas bei Lentvario kultūros rūmų direktorės Ievos Skaistytės įteiktos dovanos. Šventę vainikavo pašėlusių vakaro žvaigždžių – ansamblio „Jonis“ pasirodymas, kuris nepaliko nė vieno abejingo.

Šventės organizatoriai Lentvario kultūros rūmai,nuoširdžiai dėkoja prie šventės prisidėjusiems rėmėjams ir partneriams – Trakų rajono savivaldybei, Lentvario seniūnijai ir seniūnui V. Rukšėnui, „Pilialaukiui“ ir jo komandai bei padalinio vadovei Donatai Lukašenkovienei, Lentvario sporto organizatoriui V. Ustilai, menų studijos „Spalvų juokas“ vadovei Almai Bureikienei, uždarosioms akcinėms bendrovėms: „Retail“, „Rumida“, „Zenipa“, „Statybų bazė“, „Miškinių karjeras“, „Eniras“, „Tuklė“, „Inwood“, „Kilimai“, „ Komfovent“, „Atrakcionai.lt“, informaciniams rėmėjams radijo stočiai A2 ir savaitraščiui „Galvė“.

Ačiū tariame ir visiems šventės lankytojams, kartu dalyvavusiems šioje išskirtinai linksmoje ir turiningoje Joninių šventėje!
 

Lentvario kultūros rūmų informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image