*alt_site_homepage_image*

Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir šv. Benedikto bažnyčiai – 120 metų

Naujienos

Vasarai įpusėjus, liepos 14 dieną, gražų, šiltą ir saulėtą sekmadienį, Senuosiuose Trakuose vyko nuostabi šventė. Minėjome mus visus vienijančios šventovės, Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir šv. Benedikto bažnyčios 120 metų jubiliejų.


Jau nuo ankstyvo ryto visi ruošėsi ypatingai dienai. Piliavietėje, prie vienuolyno, Trakų kultūros rūmų darbuotojai ruošė sceną bei įgarsinimą. Bendruomenės savanoriai įrenginėjo palapines, skirtas istorinių nuotraukų parodai apie bažnyčią ir vaikų kūrybinėms dirbtuvėms. Kūrėsi prekybininkai, buvo įrenginėjami pripučiami batutai. Vaikai, jaunimas, choro dalyvės ir parapijiečiai ruošėsi iškilmingiems atlaidams.

Šv. Mišias aukojo kunigas Robert Moisevič. Jam talkino Trakų dekanas ir šios parapijos klebonas Jonas Varaneckas. Šventines pamaldas savo giesmėmis papuošė moterų ansamblis „Stare Troki“. Džiugu, kad bažnyčioje susirinko gausybė žmonių – mūsų šventovė buvo pilnutėlė.

Po mišių, po iškilmingos atlaidų procesijos aplink bažnyčią, žmonės aktyviai rinkosi gražioje istorinėje piliavietėje prie Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyno.

Renginio vedėjai Evelina Grinevič ir Maksymiljan Stankevič pasveikino visus mūsų parapijos svečius ir parapijiečius bei pristatė garbingus svečius. Renginyje dalyvavo: Seimo nariai Jaroslav Narkevič ir Juozas Baublys, Trakų rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos direktorius Romuald Gžybovski.

Žiūrovai negailėjo plojimų pirmajam scenoje pasirodžiusiam Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio lenkų liaudies ansambliui ,,Stare Troki“ (vad. Lilija Kieras). Kolektyvas aktyviai dalyvauja daugelyje renginių savo seniūnijoje, Trakų bei kituose rajonuose bei užsienyje. Ansamblio dalyvės kiekvieną sekmadienį dalyvauja šv. Mišiose, kurių metu garbina Dievą savo giesmėmis.

Daug dėmesio sulaukė jauniausieji šventės dalyviai – Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Jaunieji artistai papuošė renginį šokiais ir dainomis, kuriuos paruošė auklėtoja Galina Grinevič ir muzikos vadovė L. Kieras.

Programoje dalyvavo ir savo dainomis žiūrovus džiugino Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio etnografinis ansamblis „Verknė“ (vad. Vaidas Lengvinas) ir Dusmenų folkloro kolektyvas „Dusmena“ (vad. Elena Bubelevičienė).

Šventei baigiantis smagiomis dainomis visus linksmino vokalinis ansamblis „Hanki“ (vad. Renata Krasovska).

Rėmėjų dėka vaikai galėjo nemokamai naudotis batutų paslaugomis, o jaunimas turėjo puikią galimybę pasivažinėti su SEGWAY riedžiais. Taip pat veikė „Meno palapinė“, kurioje Senųjų Trakų bibliotekos vedėja Agnieška Uscilienė ir Jolanta Kunskienė organizavo kūrybines dirbtuvėles susidomėjusiems vakams. Koncerto metu kiekvienas galėjo pasivaišinti benediktinų skanėstais ir vienuolių virta arbata. Stenduose buvo iškabintos ne vieną dešimtmetį menančios nuotraukos, susijusios su bažnyčios praeitimi. Seniausia nuotrauka atspindėjo 1929 metus.

Renginyje padėkota rėmėjams – Lenkijos Respublikos ambasadai Vilniuje ir UAB Super Segway, aktyviausiems bendruomenės nariams ir visiems prisidėjusiems prie šventės kūrimo. Šventės organizatoriai, kurių dėka buvo paminėtas bažnyčios jubiliejus – tai Senujų Trakų seniūnija (seniūnė Ana Ingelevič), Senųjų Trakų bendruomenė (pirmininkė Zofija Abucevič), Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinys (kultūrinių renginių organizatorė Elvyra Lavrukaitienė ir meno vadovė L. Kieras).

Labai džiaugiamės, kad renginys pavyko, kad šventės metu vyravo gera nuotaika, puikios emocijos, kurios paliko neišdildomus įspūdžius.

Elvyra Lavrukaitienė
Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio
kultūrinių renginių organizatorė

Šventės scenoje - „Stare Troki“ ansamblis. Jolantos Veličkienės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image