*alt_site_homepage_image*

Savivaldybės vadovai tradicinius susitikimus su gyventojais pradėjo Grendavėje

Naujienos

Trakų rajono savivaldybės vadovai pradėjo kasmetinius susitikimus su gyventojais. Pirmasis toks susitikimas įvyko vakar, sausio 18 dieną, Grendavės seniūnijoje. Joje apsilankę meras Andrius Šatevičius, vicemerė Jolanta Abucevičienė, Savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė ir jos pavaduotojas Romuald Zviagin, Lietuvos Respublikos Seimo narė Edita Rudelienė domėjosi nuveiktais darbais, seniūnijos gyventojų lūkesčiais ir džiaugėsi bendruomenės aktyvumu. Per praėjusius metus įgyvendintus sumanymus pristatė Grendavės seniūnas Saulius Janulevičius, o gyventojai padėkojo savivaldybės vadovams už seniūnijos puoselėjimą, bendradarbiavimą, išsakė savo pastebėjimus ir lūkesčius.

Remiantis šių metų sausio 1 dienos duomenimis, Grendavės seniūnijoje gyvenamąją vietą yra deklaravę 515 gyventojų, per praėjusius metus ją deklaravo 50 asmenų. Tai mažiausia rajono seniūnija, tačiau auganti ir patraukli naujakuriams, poilsiautojams, kaimo turizmo mėgėjams dėl itin vaizdingo kraštovaizdžio ir veiklios bendruomenės.

2023-iaisiais ir toliau gražintas Grendavės paplūdimys prie Vilkokšnio ežero, atlikti paplūdimio infrastruktūros gerinimo darbai – atnaujinti lieptai. Išpuoselėtas Grendavės kaimo parkelis, jame įrengtas elektros įvadas, apšvietimas, šiltuoju metų laiku džiugino pasodintos gėlės. Tapo jaukesnis ir visas kaimas – vazonai augalams puošia jo gatves, įrengtas papildomas apšvietimas Ežero gatvėje, atnaujintos kelios skelbimų lentos.

Visoje seniūnijos teritorijoje reguliariai vykdyti aplinkos tvarkymo, priežiūros darbai – šienauti kelkraščiai, genėtos medžių šakos, organizuotas jų išvežimas, tvarkyti visuomeninės paskirties sklypai, teritorijos prie Panošiškių kaimo koplytėlės, Saloviškių pilkapynų ir Žuklijų piliakalnio. Nuolat prižiūrimos ir tvarkomos 8 seniūnijoje esančios kapinės.

Savivaldybė sklandesniam darbui užtikrinti seniūnijai 2023-iaisiais perdavė traktoriuką su papildoma įranga: sniego peiliu, barstytuvu ir šienavimo įrenginiu. Atnaujinus techninę bazę, pasirūpinta ir seniūnijos ūkiniu pastatu (garažu) – įrengti vartai.

Dėmesys skirtas ir saugiam bei sklandžiam susisiekimui užtikrinti. Įrengta asfaltbetonio danga Žydkaimio gatvėje, Žydkaimio kaime, kelio GSV13 (Žydkaimis–Galaverknis) 212 metrų ilgio ruože, imtasi eismo saugumo užtikrinimo priemonių.

Pernai atlikus remontą dalyje Grendavės seniūnijos pastato patalpų, suremontavus Grendavės bendruomenės susirinkimų salę, šiemet planuojama pradėti pastato atnaujinimo, modernizavimo darbus. Tikimasi, kad jau greitai gyventojai bus aptarnaujami patogioje, šiuolaikiškoje, jų poreikius atitinkančioje seniūnijoje.

Ir šiemet galima pasidžiaugti iniciatyvia bendruomenės „Žiburys“ veikla. Ji ištisus metus aktyviai bendradarbiavo su seniūnija, organizavo renginius, šventes ar kitaip prie jų prisidėjo. Pasirodymais ir įvairiomis edukacinėmis veiklomis (rišant verbas, marginant margučius, pinant adventinius vainikus ir kt.) paminėtos kalendorinės, valstybinės šventės, atmintinos datos, vyko Kalėdų eglės įžiebimo ir kiti renginiai. Daug svečių pritraukė Grendavės ralis, tradicinės Joninių ir rudens šventės. Ne tik noriai keliauta, bet ir aktyviai dalyvauta kitose rajono seniūnijose vykusiuose renginiuose.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Nuotraukoje: Susitikimo dalyviai Grendavės seniūnijoje, 2024 m. sausio 18 d. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr. 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image