*alt_site_homepage_image*

Savivaldybėje vyko Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos organizuotos pratybos

Naujienos

Šiandien, lapkričio 15 d., Trakų rajono savivaldybėje vyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (toliau – Vilniaus PGV) suorganizuotos jos veiklos teritorijoje esančių savivaldybių parengties pareigūnų bei civilinės saugos sistemos pajėgų bendros stalo pratybos seminaro forma. Pratyboms vadovavo Vilniaus PGV Civilinės saugos skyriaus viršininkas majoras Donatas Gurevičius.

Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė bei civilinės saugos specialistė Valentina Naudžiūnienė šiltai sutiko pratybų organizatorių komandą ir dalyvius. Meras A. Šatevičius padėkojo visiems atvykusiems, pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu ir linkėjo ne tik darbingos, bet ir naudingos dienos. Jis kalbėjo apie pratybose dalyvaujančiųjų kilnią misiją dėti visas pastangas, kad būtų užtikrintas gyventojų saugumas. Pabrėžė, kad civilinės saugos specialisto, valstybės tarnautojo darbas sunkus ir pasirenkamas ne iš finansinių paskatų, o iš pašaukimo, noro keisti ir padėti, dirbti gyventojams.

Administracijos direktorė D. Daudaitė taip pat sveikino pratybų dalyvius, džiaugėsi, kad pratyboms pasirinktas būtent Trakų rajonas ir kad jos vyksta neseniai įrengtose Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro patalpose. Kad šiomis patalpomis verta didžiuotis ir akivaizdžiai matomas puikus, pavyzdinis joms įrengti skirtų dotacijų rezultatas, akcentavo ir Vilniaus PGV viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas.

Šįkart pratybos surengtos tema „Masinis užsieniečių antplūdis“, o jų tikslas – patikrinti savivaldybių parengties pareigūnų ir civilinės saugos pajėgų pagrindines funkcijas užtikrinant masinio užsieniečių antplūdžio metu į Lietuvos teritoriją patekusių nelegalių migrantų apgyvendinimo, maitinimo ir kitas būtiniausias, su minėtais galimais veiksmais susijusias, sąlygas. Siekta įvertinti savivaldybių administracijų pasirengimą, tobulinti krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų sąveikos veiksmus.

Pratybose dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus PGV Civilinės saugos skyriaus vidaus tarnybos sistemos pareigūnai ir karjeros valstybės tarnautojai, Vilniaus PGV Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskrities) 10-osios rinktinės, „Maisto banko“ bei trylikos Lietuvos savivaldybių (Elektrėnų, Alytaus miesto ir rajono, Druskininkų, Vilniaus miesto, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Trakų, Lazdijų, Varėnos, Vilniaus rajonų) atstovai.

Po pratybų vyko diskusija su savivaldybių parengties pareigūnais jiems aktualiais civilinės saugos klausimais.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos organizuotų pratybų dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmingo darbo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius (pirmas iš kairės) ir administracijos direktorė Dovilė Daudaitė (ketvirta iš kairės). Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image