*alt_site_homepage_image*

Rūdiškių bibliotekoje vyko paskaita „Žvelk giliau: skirk laiko psichikos sveikatai“ su Gediminu Dalinkevičiumi

Naujienos

Niūrią lapkričio 13-osios dieną Rūdiškių bibliotekoje skambėjo nuostabi J. S. Bacho muzika. Čia susirinkę lankytojai, daugiausiai Trakų trečiojo amžiaus universiteto studentai, susitiko su puikiu smuikininku Gediminu Dalinkevičiumi, kuris pristatė projektą „Žvelk giliau“. Jis yra šio projekto koordinatorius, Psichikos sveikatos puoselėjimo tarybos narys, aktyvus visuomenininkas.

Projektu siekiama didinti visuomenės narių žinias, keisti su psichikos sveikata susijusias nuostatas, skatinti tolerantiškumą, mažinti diskriminaciją tokių asmenų atžvilgiu bei ieškoti galinčių padėti savanorių – psichikos sveikatos ambasadorių. Juk taip svarbu, kai pagalbą, susidūrus su negandomis, suteikia ne tik gydytojas, bet ir savo patirtimi pasidalija tai patyręs asmuo. Susirinkusiesiems lektorius pristatė savanorę Tatjaną, kuri prisiminė savo skaudžias gyvenimo patirtis, atskleidė, kaip ji sėmėsi stiprybės ir kas jai suteikė jėgų eiti pirmyn. Susitikimo metu dalyviai papasakojo, kaip jie leidžia laisvalaikį, bendrauja, keliauja, užsiima įvairiomis veiklomis, kad nesijaustų vieniši ir liūdni.

Kiekvienas iš mūsų turėtų skirti daugiau dėmesio ir laiko savo psichinei sveikatai bei atkreipti dėmesį ir į šalia esantį. Svarbu atrasti mėgstamą veiklą – skaityti, keliauti, klausyti muzikos ar užsiimti kitu širdžiai mielu užsiėmimu, neužsisklęsti savyje. Visos veiklos, kuriose patiriame ką nors naujo, mokomės pastebėti pokyčius aplinkoje bei prie jų prisitaikyti, yra naudingos ir skatina džiaugtis gyvenimu.  

 

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image