*alt_site_homepage_image*

Respublikinis haiku poezijos konkursas „Tėvynei Lietuvai ir kalbai“ atvėrė kūrybos grožį

Naujienos

Jau ne vienerius metus Lietuvoje organizuojamos Lietuvių kalbos dienos, kurioms mes, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, kasmet ruošiamės ieškodami įvairesnių metodų, būdų, kurie būtų įdomūs jaunajai kartai. Kadangi ugdytiniams patinka kurti, todėl gimė idėja organizuoti respublikinį tautinių mažumų mokyklų 7–10 klasių mokinių haiku poezijos konkursą „Tėvynei Lietuvai ir kalbai“, sujungiant 3 svarbias progas į vieną visumą.  

Mokinių kūrybinės dirbtuvės vyko gerą mėnesį, per kurį buvo sukurtas ne vienas haiku. Kuo toliau vyko kūrybinis procesas, tuo įdomesni haiku gimdavo baltame popieriaus lape. Visada labai smagu, kai į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepia artimiausi kaimynai. Ir šį kartą pirmieji darbai atkeliavo iš Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos, kiek vėliau – iš Trakų ir Paluknio Longino Komolovskio gimnazijų. Maloniai nudžiugino mokinių darbai, atsiųsti iš Vilniaus rajono Rudaminos Ferdinando Ruščico, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos, Šalčininkų rajono Dieveniškių Adomo Mickevičiaus ir Butrimonių Anos Krepštul gimnazijų, Vilniaus rajono Šumsko ir Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinių mokyklų.

Respublikiniame haiku poezijos konkurse dalyvavo 3 pagrindinių mokyklų ir 7 gimnazijų mokiniai. Iš viso buvo gauti 59 haiku darbai. Labai džiugu, kad net 20 darbų sukūrė įvairaus amžiaus berniukai. 7–8 kl. mokiniai pateikė 31 darbą,  9–10 kl. mokiniai – 28  darbus.

Haiku poezijos konkurso komisijos narės su pirmininke Eleonora Pavlovska, pradinio ugdymo mokytoja ir Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras‟ nare, labai atsakingai perskaitė visus darbus. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 2 amžiaus grupes: jaunesniąją (7–8 kl. mok.) ir vyresniąją (9–10 kl. mok.). Konkurso vertinimo komisijos narės atsižvelgė į savitą, originalią temos interpretaciją, sustabdyto momento, netikėtumo atskleidimą, vaizdo ir emocijos dermę. Visos labai džiaugėmės darbais, kuriuose radome puikių meninės raiškos priemonių. Dėl konkurso laimėtojų visų vertintojų nuomonės beveik sutapo.

Džiaugiamės, jog konkurso laimėtojomis tapo net 2 mūsų mokyklos mokinės: Gabriela Klebeko, 8 klasės mokinė, užėmė 1 vietą tarp 7–8 klasių mokinių, Alicija Baranovska, 10 klasės mokinė, užėmė 2 vietą tarp 9–10 klasių mokinių. Prizines, 3-iąsias vietas, užėmė ir kitų Trakų rajono tautinių mažumų ugdymo institucijų mokiniai: Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos 7 klasės mokinė Amelija Zachaževska ir  Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos 7 klasės mokinė  Gabriela Gureckaja.

Kitų respublikinio haiku poezijos konkurso prizininkų geografija gana plati: jais tapo Vilniaus rajono Rudaminos Ferdinando Ruščico, Šalčininkų rajono Dieveniškių Adomo Mickevičiaus,  Butrimonių Anos Krepštul,  Jano Sniadeckio gimnazijų,  Vilniaus rajono Šumsko ir Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinių mokyklų mokiniai.

Nuoširdžiai sveikinu visas haiku poezijos konkurso dalyves ir ypatingai dalyvius, laimėtojus ir laimėtojas. Linkiu kuo didžiausios kūrybinės sėkmės. Dėkoju visiems mokytojams, kurie paskatino savo mokinius dalyvauti kūrybiniame procese. Visus dalyvius ir juos konsultavusias mokytojus jau tuoj pasieks padėkos, o haiku poezijos konkurso laimėtojus – I, II, III laipsnio diplomai.

Daiva Daukševičienė

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image