Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Trakų viešoji biblioteka pakvietė Trakų Vytauto Didžiojo 3C klasės gimnazistus į susitikimą su Savižudybių prevencijų ir intervencijų eksperte, Vilniaus visuomenės sveikatos specialiste Viktorija Andreikėnaite ir psichikos sveikatos ambasadore Indre Kalindriene, kurios atvyko kartu su iniciatyva „Žvelk giliau“ ir glėbiu dovanų. Į susitikimą gimnazistus lydėjo istorijos mokytojas Darius Dumčius ir socialinė pedagogė Jolanta Misiūrienė.
Susitikimo metu diskutavome apie psichinę sveikatą ir emocinį raštingumą. O Indrė Kalindrienė labai jautriai papasakojo gyvą istoriją apie savo patirtį, kai ji buvo ne tik vaikas, bet ir paauglė. Sužinojome, kad ištikus bėdai jokiu būdu nereikia užsisklęsti savyje ar daryti skubotų išvadų, nes pasidalinus išgyvenimais nors su vienu draugu, jie tampa daug lengviau išgyvenami ir tarsi visai beviltiškose situacijose „pasirodo šviesa tunelio gale“. Gimnazistai ir juos atlydėję pedagogai turėjo progą paklausti į susitikimą atvykusių svečių pačių kebliausių klausimų, į kuriuos atsakymus gavo su gyvų istorijų pavyzdžiais. O patys kukliausi, paraginti Savižudybių prevencijų ir intervencijų ekspertės Viktorijos Andreikėnaitės, galėjo pasikalbėti ir asmeniškai po renginio.
Labai džiugu, kad tokia jautria tema pavyko prakalbinti ne tik į susitikimą atvykusius suaugusiuosius, bet savo įžvalgomis bei pastebėjimais labai mielai dalijosi ir gimnazistai, kurių dėka pavyko išsiaiškinti labai svarbų dalyką: supratome, kad išdrįsti prašyti pagalbos yra kur kas svarbiau nei bijoti apie jas prabilti ir „vyriškai“ kentėti savyje.
Už atminimo dovanėles pranešėjoms dėkojame Trakų rajono savivaldybei.
Kristina Serapinienė,
Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja
Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusių vartotojų skyriuje vykusio susitikimo akimirka. Loretos Maliužinaitės nuotr.