*alt_site_homepage_image*

Lentvaryje duris atvėrė fotografijų paroda „Stebėjimas“

Naujienos

Lentvario kultūros centras nėra abejingas Ukrainoje vykstančiam brutaliam karui prieš ukrainiečių tautą. Nors prabėgę metai tik įrodo, kad ukrainiečių ryžto ir meilės savo valstybei niekas nenugalės, tačiau kartu ir primena, kad šiuos didvyrius turime palaikyti ir mes. Solidarizuodamiesi su visu pasauliu, vasario 24 d. kvietėme pažvelgti skaudžiai realybei į akis ir dalyvauti solidarumo su Ukraina vakare.

Lentvario kultūros centre organizuoto solidarumo su Ukraina vakaro metu žymus ukrainiečių menininkas Valentyn Odnoviun atidarė fotografijų parodą „Stebėjimas“ (ukr. Спостереження). Tai paties menininko užfiksuotos fotografijos, primenančios dangaus kūnus (Žemę, Marsą), tačiau realybė kur kas skaudesnė. Šios fotografijos – tai KGB ir gestapo kalėjimų durų akutės, užfiksuotos skirtinguose miestuose.

Renginyje dalyvavo ir už fotografijų parodos „Stebėjimas“ pristatymą autoriui dėkojo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, susirinkę menininko artimieji, svečiai ir dalyviai.

Parodą „Stebėjimas“ galite apžiūrėti Lentvario kultūros centro darbo laiku iki š. m. kovo 29 d. Parodos lankymas nemokamas.

Apie menininką:

Valentyn Odnoviun (g. 1987) – Lentvaryje reziduojantis Ukrainos menininkas ir fotografijos teoretikas. 2016 m. baigė fotografijos ir medijų meno magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, 2019 m. įgijo dailės istorijos ir teorijos magistro laipsnį. Šiuo metu rengia daktaro disertaciją Lietuvos kultūros tyrimų institute. Valentyno Odnoviun meniniai tyrimai susieti su istoriniais ar socialiniais įvykiais ir problemomis, autorius naudoja „abstrakčiai atrodantį“ vaizdą, siekdamas provokuoti žiūrovo vaizduotę, skatindamas žiūrovo ir kūrinio konceptualų bendravimą ir interpretavimo galimybę.

Lentvario kultūros centro informacija

Nuotraukoje (iš kairės): Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius ir ukrainiečių menininkas Valentyn Odnoviun fotografijų parodos „Stebėjimas“ atidaryme.  

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image