*alt_site_homepage_image*

Lentvaris: būsena tarp dviejų kultūrinių polių

Naujienos

Lentvario geležinkelio stoties II a. toliau tęsiame projektą „Šiuolaikinio meno praktikos jaunimui“ ir kviečiame į menininko Tomo Martišauskio parengtas kūrybines dirbtuves.


Liepos 22-23 dienomis, 10:00-16:00 val. permąstysite išlikimo sąvoką ir sukursite savo unikalų išlikimo rinkinį.

„Galvoju apie vietą, įsikūrusią kaip aukščiausios klasės stotelė Lietuvoje. Atrandu Lentvarį kaip tarpinę būseną tarp dviejų kultūrinių polių. Kadaise magnetiniai Sankt Peterburgo ir Varšuvos laukai veikė jį savo trauka, o šiandieną visas pasaulis tapo aibe potencialių vektorių, veikiančių šį planetos tašką.

Kiekvieną kartą vykdamas į naują vietą, kuri dažnai savo laikinų namų statusą sutraukia iki elektros tinklo rozetės, pakraunančios mano mobilųjį įrenginį, apgalvoju bagažo turinį, kurį kartu pasiimsiu su savimi. Šis mums visiems bendras bruožas nepriklauso nuo amžiaus, lyties, tautybės ar išsilavinimo, ir tapo atspirties tašku planuojamoms kūrybinėms dirbtuvėms.

Pigių skrydžių eroje pasaulis keičiasi, kaip keičiasi ir žmonių gyvenamosios vietos – ne tik dėl jų norų, bet ir dėl geopolitinių situacijų, oro kaitos, išteklių. Šių pokyčių akistatoje kviečiu šių dirbtuvių metu apmąstyti fiktyvią situaciją, kuri produkuotų idėjas, turinius ir veiksmus. Kas, jei susiruošti į kelionę tektų labai greitai? Kokius būtiniausius daiktus pasiimtum su savimi tam, kad galėtum išlikti? Kas galėtų padėti kitiems išlaikyti jų žmogiškumą? Kaip rinkinio turinys gali įtakoti pačią mantos formą? Ką pasirinkti daiktai galėtų pasakyti apie tavo asmenybę ar tavo istoriją?

Mūsų, kaip kultūrinių individų, tikslas – rūpintis savo tapatybe, kultūrine atmintimi ir žiniomis, kurias mes perimame, todėl apie rinkinį reikėtų galvoti ne tiesiogine – fiziologinį išlikimą užtikrinančios priemonės prasme. Nepamirškite, kad jūsų išlikimo rinkinys turi turėti unikalių bruožų, visai taip pat kaip ir kiekvienas jo sudarytojas. Kiekvieno rinkinio neatskiriama dalimi turi būti jo manifestas, kuriame atsispindėtų skubotumas, svarba ir išskirtinumas. Tekstu ar vaizdu apibūdinkite, kodėl ir kaip šis rinkinys ir jo dalys turi tam tikras prasmes ir dalyvauja įsivaizduojamame scenarijuje.“

Tomas Martišauskis

Tomas Martišauskis gimė 1977 m. Klaipėdoje, gyvena ir dirba Vilniuje. 2006 m. baigė skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje ir gavo vaizduojamojo meno magistro laipsnį. 2005 m. stažavosi KUVA dailės akademijoje Helsinkyje. Nuo 2000 m. dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, rengia personalines parodas. 2004 m. jam buvo įteikta banko „NORD/LB Lietuva“ (dabar „Swedbank“) premija. Nuo 2013 m. yra LTMKS narys, jam suteiktas kūrėjo statusas. 2014 m. skirta Valstybinė stipendija, tais pačiais metais menininkas tapo „APT Global One” organizacijos nariu. Nuo 2007 m. Tomas Martišauskis dirba dailės mokytoju J. Vienožinskio dailės mokykloje ir nuo 2015 m. tęsia meno doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje.

Išsamiau apie menininką: http://www.letmekoo.lt/artists/tomas-martisauskis/

Lentvario kultūros rūmai

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image